Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

3. dzień Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" 2016

3. dzień Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" 2016
 
Tatry od zawsze inspirowały wielkich kompozytorów: Henryka Mikołaja Góreckiego, Karola Szymanowskiego, Mieczysława Karłowicza, Wojciecha Kilara.
gdzie?Kościół św. Krzyża
Tytusa Chałubińskiego 30, 34-500 Zakopane
kiedy?5 września 2016 od 19:00
za ile?20 zł

„Muzyka na szczytach” Festiwal Muzyki Kameralnej to międzynarodowe muzyczne wydarzenie organizowane cyklicznie od 2009 roku przez zakopiańskie Stowarzyszenie imienia Mieczysława Karłowicza.

Ujęte w nazwie imprezy słowa „…na szczytach” symbolizują miejsce, w którym odbywa się festiwal, są też odniesieniem do zaawansowanego poziomu artystycznego spotkań.

Tatry od zawsze inspirowały wielkich kompozytorów: Henryka Mikołaja Góreckiego, Karola Szymanowskiego, Mieczysława Karłowicza, Wojciecha Kilara. Stowarzyszenie imienia Mieczysława Karłowicza podjęło próbę reaktywowania świetności tatrzańskiej stolicy zapraszając o Zakopanego wybitnych artystów.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

W efekcie tych starań zakopiańskie sceny gościły gwiazdy światowej kameralistyki, takie jak: Mayuko Kamio, The King’s Singers, Royal String Quartet, The Brodsky Quartet, Ewa Pobłocka, Kronos Quartet, Sharon Kam, Apollon Musagète Quartett, R Szymanowski Quartet.

Różnorodność oferty festiwalowej sprawia, że program imprezy staje się atrakcyjny nie tylko dla melomanów. Festiwalowi towarzyszą liczne kulturalne wydarzenia. W latach ubiegłych były to teatralne spektakle "Kreutzerowska Sonata” (udział Andrzeja Chyry), „Clarissima” (autor Justyna Bargielska), pokaz mody z muzyką kameralną w tle „Ubierz się w muzykę”, taneczne widowisko prezentowane pod Wielką Krokwią - „Harnasie”.

Zakopane otwiera mnóstwo galerii, gdzie organizuje się wystawy fotografii i malarstwa. Dom pod Jedlami otwiera swe podwoje dla spotkań z festiwalowymi artystami realizując program przypisany Klubowi Rozmów na Szczytach.

3. dzień " Muzyki na szczytach" Międzynarodowego Festiwalu Kameralnej Muzyki przypada na 5 września. W kościele świętego Krzyża w Zakopanem, przy ulicy Tytusa Chałubińskiego 30, o 19:00 rozpocznie się niezwykły koncert. W programie ujęto:

- BWV 1068, D-dur, III orkiestrowa suita Johanna Sebastiana Bacha;
- aria Achillesa (III akt opery Deidamia), Al Greci questa spada – George'a Friedericha Händel'a;
- Se pietà – aria Cleopatry (III akt opery Giulio Cesare) George'a Friedericha Händel'a;
- Il mio crudel martoro – aria Ginevry (II akt opery Ariodante) George'a Friedericha Händel'a,
- RV 317 Koncert skrzypcowy g-moll Antonio Vivaldiego;
- Volate, amori – aria Ginevry (I akt opery Ariodante) George'a Friedericha Händel'a;
- Lieto cosi qual volta – aria Farnaspe (II akt opery Adriano in Siria - z obojem solo) Giovanniego Battisty Pergolesi.

Wśród artystów na scenie zobaczymy:

Olgę Pasiecznik (sopran),
Benoit Laurenta (obój),
Martynę Pastuszkę (skrzypce)
z towarzyszeniem orkiestry historycznej.

Zapraszamy wszystkich melomanów! Wstęp 20 złotych.

Tego samego dnia, 5 września, o 12:00 Dom Pod Jedlami (adres: Droga na Koziniec 1) stanie się miejscem spotkania Klubu Rozmów na Szczytach. Poprowadzenie spotkania przypadło w udziale Marcinowi Majchrowskiemu. (Drugi program Polskiego Radia). Wstęp do Domu Pod Jedlami jest bezpłatny!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl