27. EDD - Podhalańskie Redykołki

27. EDD - Podhalańskie Redykołki
To największa w Europie impreza, która promuje kulturowe dziedzictwo.
Gdzie?
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego
Krupówki 10, 34-500 Zakopane
Kiedy?
7 września 2019 od 10:00 do 11:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

Zachęcamy Państwa bardzo serdecznie do wzięcia udziału we wspaniałym wydarzeniu, jakim są Europejskie Dni Dziedzictwa. To największa w Europie impreza, która promuje kulturowe dziedzictwo. Nie można by mówić o wartości dziedzictwa oraz o samym dziedzictwie zapominając o historii. Właśnie historię staramy się Wam przybliżać, bez względu jaka jest ona trudna. Dzięki obcowaniu z zabytkami, różne wydarzenia z przeszłości mogą stawać się mniej odległe oraz bardziej zrozumiałe. Podhalańskie Redykołki - Zakopane 7-go września 2019 roku, w godzinach od 10:00 do 11:30.

W trakcie warsztatów dowiedzą się Państwo czy jakże popularny serek - oscypek może stać się dziełem sztuki? Uczestnicy wydarzenia z pomocą samoutwardzalnej gliny oraz foremek (redykołek) własnie do serów będą mogli stworzyć oscypki, na przykład w formie zwierzątek. To będzie także okazja, by zapoznać się z naszą wystawą etnograficzną Tatrzańskiego Muzeum.

Warsztaty są świetną wręcz okazją, by poznać ciekawą technikę, którą jest praca w glinie z foremkami, jak również by spędzić wakacyjny czas w jakże oryginalny i kreatywny sposób. Wstęp na hasło, brzmiące: "Europejskie Dni Dziedzictwa". Na imprezę obowiązują zapisy, ponieważ ilość miejsc jest niestety ograniczona.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl