Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

2 Nights with Tamikrest w Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze

2 Nights with Tamikrest w Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze
 
Nie martwcie się Państwo, w naszym programie koncertowym, nie ma prawa zabraknąć akcentów afrykańskich.
gdzie?Świetlica Nowego Teatru
Madalińskiego A. J. 10/16, 02-513 Warszawa
kiedy?27 lipca 2017 od 20:00
za ile?59 zł

Od miesiąca maja aż do końca września opiekę nad klubokawiarnią letnią oraz nad Świetlicą Teatru Nowego obejmuje Pardon, To Tu, gdzie będą organizowane koncerty, natomiast od lipca warsztaty bezpłatne plastyczne, przeznaczone dla najmłodszych. Na naszym koncercie dziewiątym oraz dziesiątym, które odbędą się w środę oraz we czwartek (26, 27 lipiec 2017 rok) na Mokotowie w Warszawie, zagra dla Państwa zespół malijski - Tamikrest.

Nie martwcie się Państwo, w naszym programie koncertowym, nie ma prawa zabraknąć akcentów afrykańskich. Od kilku lat staraliśmy się zaprosić ten zespół, a teraz jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wreszcie to się udało! Zagrają oni na swych jedynych koncertach w naszym kraju. Ostatni i zarazem jedyny koncert grupy w Polsce miał miejsce w roku 2013, w mieście Poznań, na Ethno Port Festiwal. Musimy Was ostrzec, że na koncertach nie ma miejsc siedzących.

W języku Tuaregów - "Tamikrest" oznacza przejście. Tuaregowie to koczowniczy lud Sachary. Formacja stara się łączyć kulturę tuareską z wizjami oraz dźwiękami pochodzącymi z innych części tego świata, które napotykali w czasie tras, które nie kończą się nigdy. Ich muzyka to głównie: blues, funk, dub i psychodelia, plus art-rock. Pochodzą oni z Kidal, na Mali (północny-wschód), ale prześladowania oraz wojna, a także ogólny polityczny kryzys zmusiły do emigracji większość ludności, przede wszystkim do Algierii.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Trzecia ich płyta, pod tytułem: "Chatma", z roku 2013 jest w pełni przekonującym dokumentem poetyckim ich własnych przeżyc. Album został numerem pierwszym na liście europejskiej World Music Charts. Zajął także miejsca wysokie, na listach:

* The Independent
* Mojo
* The Quietus
* fRoots
* Uncut

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl