Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

2 dzień 40. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej

2 dzień 40. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej
W każdym roku spotkania folklorystyczne gromadzą tysiące zainteresowanych, którzy oprócz oglądania występów oddają się kulinarnym atrakcjom przywiezionym z dalekich krańców Polski
Gdzie?
Rynek Główny w Krakowie
Rynek Główny, 30-062 Kraków
Kiedy?
12 sierpnia 2016 od 10:00 do 21:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Fundacja „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło

Fundacja „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło zaprasza wszystkich miłośników i sympatyków folkloru na Rynek Główny w Krakowie, gdzie 12 sierpnia 2016 roku odbędzie się drugi dzień Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej. Wejście na imprezę jest bezpłatne. Sprzedaż podczas imprezy odbywa się w godzinach od 10.00 do 21.00. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania Targów znajdują się w Biurze Organizatora w pobliżu estrady.

Oto program 2. dnia Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej:

o 15.00 – inauguracja Dnia, który odbywa się pod hasłem Święta Polskiej Spółdzielczości Bankowej
o 15.15 – „Orawska Rodzina” - występy zespołu folklorystycznego
o 16.00 – „Familia” - występy zespołu folklorystycznego
o 17.00 – Paweł Czaja z kapelą
o 18.00 – popisy kapeli „Góralska Hora”
o 19.00 – Aleksander „Makino” Kobyliński – koncert.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej już od dawna wpisane są w koloryt Krakowa. Imprezę organizuje się nieprzerwanie od 1973 roku, początkowo jako Ogólnopolskie Targi Sztuki Ludowej, obecnie już jako Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. To cykliczne wydarzenie ma już 40 lat i nadal cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród krakowian, jak również gości zagranicznych. W każdym roku spotkania folklorystyczne gromadzą tysiące zainteresowanych, którzy oprócz oglądania występów oddają się kulinarnym atrakcjom przywiezionym z dalekich krańców Polski. Podczas Targów będzie można przyjrzeć się pracy koronczarki, kowali, garncarzy, tkaczy, rzeźbiarzy, hafciarki, malarzy tworzących wizerunki na szkle, ceramików i jubilerów. To również okazja do spróbowania regionalnych rarytasów. Miłośnikom folkloru przypadną do gustu występy zespołów pieśni i tańca oraz popisy regionalnych zespołów i kapel.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl