1 dzień XLI Festiwalu Muzyki w Starym Krakowie

1 dzień XLI Festiwalu Muzyki w Starym Krakowie
Credo Festiwalu głosi, że najważniejszym celem spotkań muzycznych jest propagowanie i prezentowanie twórczości znakomitych solistów i polskich zespołów, szczególnie krakowskich
Gdzie?
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków
Kiedy?
15 sierpnia 2016 od 19:30
Za ile?
50 zł

W koncercie inauguracyjnym XLI Festiwalu Muzyki w Starym Krakowie posłuchać będzie można Grigorija Sokołowa (fortepian) interpretującego utwory Fryderyka Chopina oraz Roberta Schumanna.

„Muzyka w Starym Krakowie“ to jedno z najstarszych wydarzeń festiwalowych w Polsce. Zapoczątkowany został przez miejskie Władze Krakowa w 1976 roku i organizowany jest od tej pory nieprzerwanie. Prezydenta Miasta Krakowa objął imprezę honorowym patronatem. Twórcą „Muzyki w Starym Krakowie” i jego artystycznym dyrektorem jest osoba związana z Capellą Cracoviensis – Stanisław Gałoński, wieloletni dyrektor oraz założyciel Capelli.

Credo Festiwalu głosi, że najważniejszym celem spotkań muzycznych jest propagowanie i prezentowanie twórczości znakomitych solistów i polskich zespołów, szczególnie krakowskich. Daje to możliwość zaprezentowania polskiej kultury muzycznej przed szeroką, zagraniczną publicznością. W trakcie Festiwalu wysłuchać można koncertów utalentowanych, młodych muzyków, którzy znajdują się na początku kariery. Organizatorzy zapraszają również wybitnych i renomowanych artystów, którzy chętnie prezentują swe umiejętności i pasje podczas Festiwalu.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Festiwal trwa dwa tygodnie, a program imprezy jest niezwykle zróżnicowany. Każdy meloman znajdzie tu coś dla siebie. Rozpiętość repertuaru jest ogromna, od średniowiecza po kompozycje współczesne. Artyści mają możliwość doboru utworów. Prezentują przed publicznością materiał, w którym czuja się najlepiej. Festiwalowe koncerty odbywają się w niezwykłych, zabytkowych, magicznych krakowskich miejscach. Zwykle są to kościoły, muzea, dziedzińce i ogrody krakowskie.

Koncert inauguracyjny odbędzie się w Filharmonii imienia Karola Szymanowskiego przy ulicy Zwierzynieckiej 1 w Krakowie. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników kultury na godzinę 19:30. Bilet wstępu w cenie 50 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl