1. dzień w ramach VII Europejskich Targów Produktów Regionalnych

1. dzień w ramach VII Europejskich Targów Produktów Regionalnych
Spotkaniom towarzyszą prezentacje regionalnych produktów promujących najróżniejsze zakątki świata oraz wykłady na temat zdrowego żywienia
Gdzie?
Dolna Rówień Krupowa
Aleja 3 Maja, Zakopane
Kiedy?
11 sierpnia 2016 od 11:00 do 21:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem zaprasza na bezpłatne spotkania, w trakcie których poznać można różnorodne, naturalne często unikatowe, produkty spożywcze pochodzące z różnych stron świata. Europejskie Targi Produktów Regionalnych to ciekawa oferta dla tych, którzy poszukują zdrowych, naturalnych, pysznych i ciekawych smaków oraz nie boja się eksperymentowania. Targi popularyzują zasady unijne, dotyczące ochrony jakości i promocji żywności oraz kładą nacisk na różnorodność smaków.

Spotkaniom towarzyszą prezentacje regionalnych produktów promujących najróżniejsze zakątki świata oraz wykłady na temat zdrowego żywienia. W Europie ceni się ochronę i kultywowanie tradycji lokalnych. Szczególnymi względami otacza się oryginalną żywność i rolne produkty związane z danym regionem. Promuje się również tradycyjny sposób wytwarzania żywności. Uczestnikom Targów najbardziej podobają się pokazy kulinarne, degustacje i liczne konkursy, które pozwalają poznać bogate walory smakowe i odżywcze wystawianych produktów. Targi to również występy i wystawy ludowych twórców, w trakcie których artyści prezentują wielopokoleniową twórczość oraz rękodzieło, które cieszy się niesłabnącą popularnością.

Organizatorzy imprezy dołożyli wszelkich starań, by Targi stały się ważną imprezą, która promuje region oraz pochodzące z niego lokalne produkty. To również czas na rozmowy biznesowe z producentami, w trakcie których można nawiązać nowe kontakty handlowe, wymienić doświadczenia, dyskutować na temat bogactwa kulinarnej odsłony folkloru.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Targi Produktów Regionalnych to również seminaria i konferencje poświęcone zdrowej, regionalnej żywności – jej wytwarzania, przechowywania, dystrybucji w kontekście zmiennych warunków gospodarki rynkowej.

Podczas trwania Targów zaplanowano wiele imprez kulturalnych: występy regionalnych zespołów oraz koncerty gwiazd.

Zapraszamy! Dolna Rówień Krupowa - aleja 3 Maja w Zakopanem. 11 sierpnia 2016 od 11:00 do 21:00!

Oto szczegółowy program 1. dnia (Dnia na słowacki Spiszu) Targów

O 11:00 – początek imprezy, otwarcie stoisk;
od 11:00 do 18:00 – spotkanie pod hasłem: „Polskie Wyroby Naturalne”, mające na celu popularyzację wiedzy na temat naturalnej żywności;
od 12:00 do 18:00 - Tatrzański Piknik;
od 12:00 do 18:00 – spotkanie z Andrzejem Kuźmą, snycerzem, który poprowadzi warsztaty rękodzieła snycerskiego;
od 12:00 do 18:00 promocja ciekawych słowackich miejsc na Spiszu;
od 12:00 do 18:00 taniec historyczny w wykonaniu zespołu Alimach;
od 12:00 do 18:00 występy zespołu La Speranza, który w swym repertuarze ma śpiew i muzykę z czasów współczesnych i historycznych.
od 12:00 do 18:00 warsztaty ze słowackim mincerzem, w trakcie których produkowane będą srebrne monety. Spotkanie umilą występy kataryniarza.
od 12:00 do 18:00 występy zespołu Fantazja ze Szkoły Prywatnej;
od 12:00 do 21:30 TARGOWA COMMERCIO Kawiarnia zaprasza na degustację;
od 14:30 do 16:30 Villa Toscana Restauracja zaprasza na pokaz regionalnej kuchni;
od 15:00 do 15:15 oficjalna inauguracja Targów
od 17:00 do 18:30 popisy regionalnych grup: Małe Klimki oraz Zespół imienia Klimka Bachledy;
o 20:00 - THE POSTMAN- koncert zespołu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl