Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

1. dzień rozpoczynający 39. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego

1. dzień rozpoczynający 39. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego
 
Na szczególną uwagę zasługuje Koncert Inauguracyjny 39. Dni Muzyki K. Szymanowskiego
gdzie?Kościół św. Krzyża
Tytusa Chałubińskiego 30, 34-500 Zakopane
kiedy?23 lipca 2016 od 19:00

Dni Muzyki K. Szymanowskiego wpisują się w historię Zakopanego już od 1977 roku. Wówczas Maciej Pinkwart (znany z roli kustosza w Atmie - Muzeum Karola Szymanowskiego) wyszedł z inicjatywą zorganizowania w Zakopanem pierwszego festiwalu poświęconego K. Szymanowskiemu. Początkowo Festiwal celebrowano w marcu, później we wrześniu. Obecnie spotkania odbywają się w lipcu (termin ten utrzymuje się od X edycji), zwykle są to koncerty w Atmie oraz kościołach i galeriach zakopiańskich. Charakter Festiwalu spójny jest z późną twórczością Karola Szymanowskiego. Mnóstwo w nim świetnej muzyki klasycznej zdobionej podhalańskimi, góralskimi inspiracjami.

Na szczególną uwagę zasługuje Koncert Inauguracyjny 39. Dni Muzyki K. Szymanowskiego. 23 lipca 2016 roku o godzinie 19:00 w Kościele św. Krzyża przy ulicy Tytusa Chałubińskiego 30 w Zakopanem rozpocznie się koncert Orkiestry AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia. Orkiestra AUKSO to znakomity zespół kameralny, rozpoznawany nie tylko na polskich scenach, lecz również z powodzeniem na europejskich. Powstał w lutym 1998 z inicjatywy absolwentów katowickiej Akademii Muzycznej. Szczególną rolę w kształtowaniu orkiestry przypisuje się Markowi Mosiowi, wybitnemu dyrygentowi, skrzypkowi, kameraliście. Orkiestra AUKSO stała się, dla grających w niej muzyków, nie tylko miejscem pracy, lecz również przestrzenią do rozwijania pasji i doskonalenia artystycznej formy.

Muzycy pod batutą Marka Mosia koncertują w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Mogą pochwalić się współpracą z Piotrem Anderszewskim, Rudolfem Barshai, Howardem Shelley, Andrzejem Bauerem, Jerzym Maksymiukiem, Markiem Minkowskim, Jackiem Kasprzykiem, Daniele Albertim, Kają Danczowską, Agatą Szymczewską, Władysławem Kłosiewiczem, Januszem Olejniczakiem, Olgą Pasiecznik oraz The Hilliard Ensemble.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

AKUSA z roku na rok zyskują coraz większą popularność. W opinii krytyków i słuchaczy to wyróżniająca się, jedna z najlepszych europejskich orkiestr. AKUSA mądrze buduje swój wizerunek troszcząc się o podtrzymanie własnej indywidualności. AKUSA z każdym sezonem odciska mocniejszy ślad na europejskiej scenie muzycznej.

Na scenie (1. dnia uczty muzycznej, jaką stanowią 39. Dni Muzyki K. Szymanowskiego), usłyszymy solistów: Łukasza Długosza (flet), Agatę Kielar–Długosz (flet). Miedzy innymi w programie: Prawykonanie - R. Augustyn,Koncert na dwa flety i kameralną orkiestrę J. Kowalska – Lasoń.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl