Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

1. dzień Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" 2016

1. dzień Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" 2016
 
Ujęte w nazwie imprezy słowa „…na szczytach” symbolizują miejsce, w którym odbywa się festiwal, są też odniesieniem do zaawansowanego poziomu artystycznego spotkań.
gdzie?Kościół św. Krzyża
Tytusa Chałubińskiego 30, 34-500 Zakopane
kiedy?3 września 2016 od 19:00
za ile?30 zł

„Muzyka na szczytach” Festiwal Muzyki Kameralnej to międzynarodowe muzyczne wydarzenie organizowane cyklicznie od 2009 roku przez zakopiańskie Stowarzyszenie imienia Mieczysława Karłowicza.

Ujęte w nazwie imprezy słowa „…na szczytach” symbolizują miejsce, w którym odbywa się festiwal, są też odniesieniem do zaawansowanego poziomu artystycznego spotkań.

Tatry od zawsze inspirowały wielkich kompozytorów: Henryka Mikołaja Góreckiego, Karola Szymanowskiego, Mieczysława Karłowicza, Wojciecha Kilara. Stowarzyszenie imienia Mieczysława Karłowicza podjęło próbę reaktywowania świetności tatrzańskiej stolicy zapraszając o Zakopanego wybitnych artystów.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

W efekcie tych starań zakopiańskie sceny gościły gwiazdy światowej kameralistyki, takie jak: Mayuko Kamio, The King’s Singers, Royal String Quartet, The Brodsky Quartet, Ewa Pobłocka, Kronos Quartet, Sharon Kam, Apollon Musagète Quartett, R Szymanowski Quartet.

Różnorodność oferty festiwalowej sprawia, że program imprezy staje się atrakcyjny nie tylko dla melomanów. Festiwalowi towarzyszą liczne kulturalne wydarzenia. W latach ubiegłych były to teatralne spektakle "Kreutzerowska Sonata” (udział Andrzeja Chyry), „Clarissima” (autor Justyna Bargielska), pokaz mody z muzyką kameralną w tle „Ubierz się w muzykę”, taneczne widowisko prezentowane pod Wielką Krokwią - „Harnasie”.

Zakopane otwiera mnóstwo galerii, gdzie organizuje się wystawy fotografii i malarstwa. Dom pod Jedlami otwiera swe podwoje dla spotkań z festiwalowymi artystami realizując program przypisany Klubowi Rozmów na Szczytach.

1. dzień " Muzyki na szczytach" Międzynarodowego Festiwalu Kameralnej Muzyki przypada na 3 września. W kościele świętego Krzyża w Zakopanem, przy ulicy Tytusa Chałubińskiego 30, o 19:00 rozpocznie się niezwykły koncert. W programie ujęto:

- Kwintet fortepianowy opus 18 Mieczysława Wajnberga,
- Dichterliebe Roberta Schumana.

Wśród artystów na scenie zobaczymy:

Mischa Kozłowskiego – fortepian
oraz Royal String Quartet w składzie:
- Szałaj-Zimak Izabella – skrzypce
- Przybyłowska Elwira – skrzypce
- Michał Pepol – wiolonczela
- Marek Czech – altówka
*Karola Kozłowskiego – tenor

Zapraszamy wszystkich melomanów! Wstęp 30 złotych.

Tego samego dnia, 30 września o 12:00 Dom Pod Jedlami (adres: Droga na Koziniec 1) stanie się miejscem spotkania Klubu Rozmów na Szczytach. Poprowadzenie spotkania przypadło w udziale Marcinowi Majchrowskiemu. (Drugi program Polskiego Radia). Wstęp do Domu Pod Jedlami jest bezpłatny!

Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl