Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

1.dzień 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

1.dzień 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich
 
Przed widzami odgrywane są inscenizacje pełne pieśni, muzyki, obrzędów, zwyczajów i tańca
gdzie?Dolna Rówień Krupowa
Aleja 3 Maja, Zakopane
kiedy?19 sierpnia 2016 od 09:30 do 21:00
za ile?bezpłatnie
organizatorBiuro Promocji Zakopanego

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Górskich Ziem to wydarzenie kulturalne o zasięgu międzynarodowym. Odbywa się w Zakopanem już 48 raz. Podczas festiwalowych spotkań prezentują się amatorskie zespoły, które należą do nurtu folklorystycznego. Na scenie pojawiają się tancerze i muzycy z całego świata. Przed widzami odgrywane są inscenizacje pełne pieśni, muzyki, obrzędów, zwyczajów i tańca. Podczas popisów scenicznych grup szczególny nacisk kładzie się na uwzględnianie bogactwa tradycyjnych kultur i twórczości ludowych z rozmaitych górskich regionów.

Priorytetowym celem festiwalu jest upowszechnianie oraz ochrona wartości, które umacniają tradycję i więzi międzyludzkie oraz decydują w sprawie utrwalania tożsamości narodowej. Spotkania mają szczególny, edukacyjny i naukowy wymiar oraz wyraźny charakter promocyjny. Festiwal to święto ludzi rozkochanych w górach.

Organizator imprezy, Biuro Promocji Zakopanego, zaprasza wszystkich miłośników folkloru 19 sierpnia 2016 roku do Zakopanego. Festiwal odbywa się przy Dolnej Równi Krupowej, aleja 3 Maja. Wejście na imprezę jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Program 1. dnia:

o 9:30 - paradny przejazd dorożek ulicami Zakopanego, kolumna wyrusza z Placu Niepodległości;
o 11:00 - Podhalańskie Mistrzostwa w Powożeniu, wybór Fiakiera Roku, konkurs na Pytacki Śpiew, te atrakcje odbędą się przy Dolnej Równi Krupowej;
o 16:00 - folklorystyczne warsztaty zgrupowane wokół tematu tradycyjnych, europejskich tańców (góralski taniec, flamenco, czardasz)odbywać się będą w wiosce festiwalowej w namiocie plenerowym;
o 20:00 - „Na folkową nutę” - koncert. Na scenie pojawią się: In Fidelis KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA z udziałem gościnnym PODHALAŃSKICH MUZYKÓW (wejście na koncert jest biletowane).

Planowane zakończenie imprezy godzina 21:00

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl