Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Warminsko-Mazurskie Stowarzyszenie Agroturystyczne-Dom Gościnny Oficyna Dorota Łepkowska, Godki 22
od 30 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Agroturystyka:Warminsko-Mazurskie Stowarzyszenie Agroturystyczne-Dom Gościnny Oficyna Dorota Łepkowska
Adres:Godki 22
Ilość miejsc:7 pokoi
Aktywny wypoczynek:Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
 • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
 • Zapytaj o wolne miejsca
Warminsko-Mazurskie Stowarzyszenie Agroturystyczne-Dom Gościnny Oficyna Dorota Łepkowska
 • PL
 • EN
 • DE
 • RU
Gospodarstwo Agroturystyczne położone jest poza wsią, wśród pól oraz lasów.

Do dyspozycji Gości oddajemy:
- duży, całoroczny dom gościnny
- oficynę: 7 pokoi, 5 łazienek, obszerną kuchnię i werandę
- pracownię z kołami garncarskimi i piecem ceramicznym.

Proponujemy rodzinną atmosferę, domową kuchnię opartą o produkty z gospodarstwa, prosty dom zatopiony w pięknej przyrodzie.

Wyżywienie: domowe, gotowane na kuchni kaflowej na drewno, w dużej mierze z własnych produktów, cztery posiłki. Uwzględniamy także indywidualne diety.
Uprawiamy głównie zboża i ziemniaki, a także dużo różnorodnych warzyw, ziół i owoców. Obecnie hodujemy już tylko konia, kilka kóz, owcę, różnorodny drób, psy i koty. Produkty z gospodarstwa przeznaczone są na potrzeby domowników, licznych gości i jako pasza dla zwierząt

Od 1981 roku – a więc 30 lat temu, wyjechaliśmy wraz z mężem Krzysztofem z Warszawy na wieś. Obydwoje absolwenci Instytutu Historii Sztuki UW latami odtwarzaliśmy gospodarstwo rolne w Godkach ( 20 km na płn.– zach. od Olsztyna). Tu wychowywała się trójka naszych dzieci.

Jesteśmy współzałożycielami Stowarzyszenia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi „Ekoland”, a od 1991 roku mamy atest gospodarstwa ekologicznego. W jego skład wchodzi ziemia orna, pastwiska, łąki, kawałek lasu i staw. Oprócz tego dom rodzinny, dom gościnny – Oficyna, zabudowania gospodarcze oraz stodoła częściowo zaadaptowana na praownię rękodzielniczo-artystyczną.

.Od dwudziestu lat równolegle z rolnictwem prowadzimy działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży terenu naszej gminy, Olsztyna oraz innych dużych miast. Edukacja ta oparta jest przede wszystkim na doświadczeniu, a nie tylko na przekazywaniu informacji. Dotyczy świata natury, wsi, kultury tradycyjnej. Przekazujemy naszym gościom to czego sami uczyliśmy się przez lata w tym miejscu. To czego zwykle nie znajdują oni w szkole, kulturze popularnej, a często nawet i w rodzinie z powodu zerwanych więzi międzypokoleniowych.

Nasza działalność edukacyjna to autorskie „zielone szkoły”, wakacje letnie i ferie zimowe. Pracujemy również z młodzieżą poprzez powołane przez nas lokalne „Stowarzyszenie Zielona Gmina”.
Pracujemy również z dorosłymi organizując warsztaty dla stażystów psychologii U.W., studentów S.G.G.W., Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, nauczycieli i wychowawców, osób zainteresowanych szeroko rozumianą edukacją środowiskową i kulturową w naturze.

W kilku osobowym zespole opracowaliśmy materiały edukacyjne do prowadzenia zajęć w gospodarstwach ekologicznych. Są one przeznaczone zarówno dla nauczycieli i wychowawców, jak i zainteresowanych rolników. W formie 7 zeszytów zostały one wydane w 2002 roku przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Ziarno”.

Fundacja „Zielone Płuca Polski” uhonorowała nas w 1995 roku nagrodą „za działalność na rzecz szerzenia idei humanizmu ekologicznego”.

Warminsko-Mazurskie Stowarzyszenie Agroturystyczne-Dom Gościnny Oficyna Dorota Łepkowska — Udogodnienia i wyposażenie

Grill / miejsce na ognisko
Ogród

Aktywny wypoczynek w okolicy — Godki

Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
 • gość
  Dodano: 4 marca 2013 16:55

  Ocena:
  4,8/5Szczegóły oceny
  Cena w stosunku do oferty
  5/5
  Udogodnienia i wyposażenie
  5/5
  Oferty dodatkowe i rozrywka
  4,5/5
  Lokalizacja
  4,5/5
Pokaż więcej ocen »
Zapytaj o wolne miejsca
od 30 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 2-osobowyod 30 zł za osobę
Cena orientacyjna. Prosimy o kontakt.
Pokój 3-osobowyod 30 zł za osobę
Cena orientacyjna. Prosimy o kontakt.
Pokój 4-osobowyod 30 zł za osobę
Cena orientacyjna. Prosimy o kontakt.
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka