Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Viola, Ruciane-Nida, ul. Zielona 15
od 30 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Pokoje gościnne:Viola
Adres:Ruciane-Nida, ul. Zielona 15
Ilość miejsc:9 miejsc noclegowych, 3 pokoje
Aktywny wypoczynek:Narty wodne, Nurkowanie, Skutery wodne, Żeglarstwo, Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
  • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
  • Zapytaj o wolne miejsca
Viola
  • PL
  • EN
  • DE
  • RU
Serdecznie Zapraszamy!

Posiadamy 9 miejsc noclegowych (3 pokoje). Gospodyni zapewnia szereg udogodnień- wszyscy goście mogą korzystać z pralni, kuchenki, lodówki i naczyń. Z tyłu domu można miło posiedzieć lub skonsumować obiad przyrządzony na jednym z grillów.

Okolica zaskoczy państwa takimi atrakcjami jak: słońce, woda, dyskoteki, restauracje, letni amfiteatr, a także rejsy statkiem po jeziorze, spływ rzeką Krutynią, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, hodowla konika polskiego oraz przeprawa promowa przez jezioro w Popielnie, inscenizacja życia dawnych plemion mazurskich "GALINDIA" w Iznocie, cerkiew i klasztor starowierców w Wojnowie, Muzeum K.I.Gałczyńskiego w leśniczówce Pranie gdzie odbywają się letnie koncerty słynnych artystów i aktorów.

W pobliżu znajdują się:

- sklep spożywczo-przemysłowy - 30m
- plac zabaw dla dzieci - 30m
- plaża miejska nad jez. Nidzkim - 150m
- wypożyczalnia sprzętu wodnego - 400m
- w miejscowości znajdują się supermarkety Polo i Biedronka

Ruciane-Nida – miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie piskim, nad jeziorem Nidzkim i jeziorem Guzianka Wielka, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Ruciane-Nida.

W wieku XIII po podbojach w latach 1253-1254 oraz układach z Kazimierzem Kujawskim, kolejnymi gospodarzami tych terenów zostali Krzyżacy. Obecny obszar Miasta i Gminy Ruciane – Nida wchodził wówczas w skład prokuratorii piskiej. Wraz z przybyciem Krzyżaków rozpoczęła się planowa akcja osadnicza, która największe nasilenie przybrała po podpisaniu traktatu nad jeziorem Mełno w 1422 roku, ustalającego granice między państwem Krzyżackim, Polskim i Litewskim. Po hołdzie Pruskim w 1525 r. ziemie te weszły w skład świeckiego państwa pruskiego, będący lennem Polski. Pomimo kontynuowanej przez władze Pruskie polityki kolonizacyjnej, do XVIII wieku rejon Rucianego-Nidy pozostał słabo zaludniony, przede wszystkim na skutek najazdów Tatarskich i Litewskich, a także nawiedzających te rejony klęsk żywiołowych. Najbardziej intensywny etap zasiedlania tych ziem nastąpił dopiero po roku 1825, kiedy to Król Fryderyk III wydal rozporządzenie dające prawo do osiedlania się na tych ziemiach staroobrzędowców (starowierców). Pierwsze wsie nazywane od imion swych założycieli, powstawały w gminie Ruciane – Nida już od roku 1830. Obok typowej zabudowy mieszkalnej wznoszono molenny – kościoły obrządku starej wiary, a także pustelnie i klasztory (dwa męskie i jeden żeński).

W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. suwalskiego. Blisko 15 tys. ha gminy Ruciane-Nida wchodzi w skład Mazurskiego Parku Krajobrazowego, a przez teren samego miasta przepływa rzeka Nidka.
Prawa miejskie uzyskało 1 stycznia 1966. Ruciane-Nida powstało przez połączenie miejscowości: Ruciane, Nida, Woli Ratajowej i Guzianka. Zasadźcą Woli Ratajowej w 1502 był Jakub Rataj pochodzący z Kujaw. Ruciane nazywało się Rudczanny/Rudschanny, w III Rzeszy – Niedersee. Nida nazywała się Nieden. Miasto jest znanym ośrodkiem turystycznym w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Przez miasto przebiega linia kolejowa D29-219 – Olsztyn – Szczytno – Świętajno – Pisz – Ełk. Do 1945 r. istniała również inna linia kolejowa, łącząca Ruciane-Nidę z Mrągowem. W Rucianem w okresie letnim funkcjonuje wysunięta najbardziej na południe przystań Żeglugi Mazurskiej.

Szczegółowa lokalizacja obiektu w Rucianem-Nidzie:

Ulica: noclegi ul. Zielona

Viola — Udogodnienia i wyposażenie

Parking
Dostęp do kuchni
Pralnia
Prasowalnia
Grill / miejsce na ognisko

Ruciane-Nida — Rozrywka w okolicy

Siatkówka plażowa w najbliższej okolicy
Wypożyczalnia sprzętu sportowego w najbliższej okolicy
Wypożyczalnia sprzętu wodnego w najbliższej okolicy
Drink bar w odległości ok. 1 km
Dyskoteka/klub nocny w odległości ok. 1 km

Ruciane-Nida — Aktywny wypoczynek w okolicy

Narty wodne w najbliższej okolicy
Nurkowanie w najbliższej okolicy
Skutery wodne w najbliższej okolicy
Żeglarstwo w najbliższej okolicy
Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię
Zapytaj o wolne miejsca
od 30 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 2-osobowy z TV30 zł za osobę
Pokój 3-osobowy z TV30 zł za osobę
Pokój 4-osobowy z TV30 zł za osobę
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka