Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Stanica Ułańska, Piątkowa 33D
od 30 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Pensjonat:Stanica Ułańska
Adres:Piątkowa 33D
Ilość miejsc:18 miejsc noclegowych, 5 pokoi
Obiekt czynny:przez cały rok
Aktywny wypoczynek:Kajakarstwo górskie, Spływy kajakowe, Wędkarstwo, Wypoczynek w siodle, Narciarstwo, Trekking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe, Rajdy terenowe
  • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
  • Zapytaj o wolne miejsca
Stanica Ułańska
  • PL
  • EN
  • DE
  • RU
Nasza misja brzmi „Przywracamy tradycję” a więc z pasją przywracamy tradycję Jazdy i Kawalerii Polskiej oraz stołu. W kuchni hołdujemy potrawom staropolskim, ziemiańskim i lokalnym ,zarówno co do jadła jak i napitków. W naszej Stanicy Ułańskiej w Piątkowej na Pogórzu Przemyskim swe miejsce mają Ułani kawalerii ochotniczej, ich konie oraz całe wyposażenie bojowe i ćwiczebne. Wszystko to na wyciągnięcie ręki, i dostępne dla wszystkich nie jako eksponaty ale przedmioty codziennego użytku. To w naszej okolicy i z udziałem ułanów z tego regionu powstał fantastyczny film promujący kawalerię: Skontaktuj się z nami
Region nasz to można rzec, dawne kresy. Przestrzeń, niewielkie zaludnienie, lasy stanowiące ponad 60 % terenu, ludność dwóch wyznań i swoboda wynikająca choćby z tego że prawie nie ma tu ruchu turystycznego.
Nasza kuchnia
Postawiliśmy sobie cel „nic z marketu”. Na ten moment nie udało nam się go osiągnąć bo przyprawy i parę drobiazgów jeszcze tam kupujemy. Wszystkie inne produkty czy składniki pochodzą od lokalnych dostawców, z okolicznych lasów lub wykonujemy je sami . Kuchnia, to u nas przede wszystkim piec opalany drewnem skupiający życie domowników i gości. To za jego przyczyną potrawy mają niepowtarzalny smak i aromat jak również są zdrowsze i smaczniejsze, bo przygotowywane dłużej i w niższej temperaturze. Po za tym czy można przygotować staropolskie potrawy na gazie czy płycie indukcyjnej?
Przygotowane na naszym piecu potrawy trafiają wprost na stół, który wraz z jadalnią w której stoi, przywołują klimat ziemiańskiego dworu z okresu międzywojennego.
Miejsca noclegowe
Łącznie w stanicy posiadamy cztery pokoje dwuosobowe z dostawkami i jeden sześcioosobowy. Trzy łazienki i saunę ,osobną kuchnię dla gości oraz salę klubową i oczywiście wspomnianą dużą jadalnię z kuchnią ogólną.
Jazda konna
Jeżeli jest ktoś kto nigdy nie ma jej dosyć, właśnie do nas powinien przyjechać. Nasze kawaleryjskie konie i my zawsze mają ochotę na wyprawy terenowe gdzie oczy poniosą, bez zegarka na ręku i GPS-a. W zamian za to, z manierką pełną czegoś na rozgrzewkę i sakwami pełnymi smakołyków. Jazda konna to nasza pasja, dlatego nasi goście o podobnym podejściu zawsze mogą liczyć na ulgowe ceny. Jazda konna u nas odbywa się na zasadzie dzierżawy konia z rzędem na wyjazd i jest tylko dla umiejących jeździć konno we wszystkich chodach.
Pozostałe atrakcje
W samej stanicy:
1.Dzień ułański czyli możliwość dla każdego, również dla osób nie jeżdżących czy dzieci i młodzieży, poznania tajników służby, ćwiczeń i walki która była udziałem niegdysiejszej kawalerii. Dzień taki może obejmować:
-karmienie i przygotowanie koni
-poznanie wyposażenia ułańskiego i jego przygotowanie
-podstawowe ćwiczenia szablą i lancą wykonywane z konia drewnianego, zakończone konkursem
2.Pokaz kawaleryjski obejmujący:
-gawędę o czasach chwały Jazdy i Kawalerii Polskiej
-pokaz władania szablą i lancą, konno,w galopie, w wykonaniu ułana w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu bojowym
3.Wyprawa saniami na ognisko i powrót do stanicy
4.Ognisko i wspólne przygotowanie gulaszu myśliwskiego w specjalnym żeliwnym kociołku
5.Wyprawa w poszukiwaniu wolno żyjącego na obszarze kilkudziesięciu hektarów tutejszego gospodarstwa stada koników polskich. To wyjatkowe stado pierwotnych koni które niegdyś żyły wolno, teraz jedynie w kilku miejscach w Polsce min w Piątkowej w naszym gospodarstwie.
6.Biesiadowanie przy suto zastawionem stole, po powrocie z konnej wyprawy terenowej.
7.Konna wryprawa do Ułan Wojtka do Pawłokomy, postój, obiad i gawęda o tragicznej historii tej miejscowości nad którą pochylili się w 2006 roku prezydenci Polski i Ukrainy.
W najbliższej okolicy:
Okolica to przede wszytkim przyroda i zabytki:
1.Trzy fantastyczne szlaki piesze: Środowisko, Historia i Kultura.
Na szczególną uwagę zasługuje rzeka San, całkowicie dzika, nieuregulowana ze swoimi meandrami jest rajem dla wędkarzy, kajakarzy i miejscem na piesze wycieczki połączonym z piknikiem nad brzegiem tej pięknej rzeki.
2.Trasy rowerowe
Piątkowa-Dubiecko-Rezerwat”Broduszurki”-Winne Podkuwina-Wybrzeże-Iskań-Piątkowa
Bardziej wytrawni rowerzyści mogą wybrać się świetnie utrzymanymi i mało ruchliwymi drogami do Birczy a dalej w kierunku granicy z Ukrainą. Czyli na kresy naszego kraju.
3.Zabytki.
Nieopodal naszej stanicy piękna stara drewniana cerkiew. W pobliskim Dubiecku, oprócz murowanej cerkwi greko-katolickiej z 1727 roku, XVI wieczny zamek gdzie urodziły się i wychowały dwie tak różne postacie, Stanisław Stadnicki warchoł i zabijaka nazwany „Diabłem Łańcuckim” oraz Ignacy Krasicki poeta i biskup. W Nienadowej zaś napotykamy stary dwór Dembińskich, gdzie spędził swe szczęśliwe dzieciństwo Aleksandre Fredro. Budowle te oraz wiele innych kapliczek z poprzednich wieków spotykamy w odległości kilku kilometrów od Piątkowej. Dalej zaś, w odległym o 40 km Przemyślu istny raj dla miłośników historii, szczególnie tej wojennej. Trzeci co do wielkości fort obronny świata, którego pierścień obronny rozciąga się na obwodzie 45km a w jego wnętrzu służyło 128 000 żołnierzy! Z Przemyśla tylko krok do chyba najpiękniejszej siedziby magnackiej w Polsce czyli zamku w Krasiczynie, perły renesansu
4.Pobytem u nas można zakonczyć lub rozpocząć rodzinny wyjazd na narty. Najbliższe stoki narciarskie:
-40km od stanicy, w Przemyślu, trzy trasy narciarskie od 800m do 1 200m
-61km od stanicy, w Lesku, dwie stacje narciarskie, trasy od 700m do 800m
-66km od stanicy, w Ustrzykach Dolnych, stacja Laworta i Gromadzyń 800m do 1250m

Więcej informacji o Stanicy Ułańskiej oraz cenni na naszej stronie: Skontaktuj się z nami

Kontakt w sprawie rezerwacji: Sławek tel. Skontaktuj się z nami lub email: Skontaktuj się z nami

Stanica Ułańska — Udogodnienia i wyposażenie

Internet WiFi
Parking
Dostęp do kuchni
Dostęp do lodówki
Pralnia
Prasowalnia
Grill / miejsce na ognisko
Sala konferencyjna

Stanica Ułańska — Rozrywka

Sauna

Stanica Ułańska — Aktywny wypoczynek

Wypoczynek w siodle

Aktywny wypoczynek w okolicy — Piątkowa

Kajakarstwo górskie w odległości ok. 7 km
Spływy kajakowe w odległości ok. 7 km
Wędkarstwo w odległości ok. 7 km
Narciarstwo w odległości ok. 40 km
Trekking w odległości ok. 1 km
Wędrówki piesze w odległości ok. 1 km
Trasy rowerowe w odległości ok. 1 km
Rajdy terenowe w odległości ok. 1 km
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem

Oferty dodatkowe oraz imprezy specjalne

Obcowanie z końmi historią - Stanica Ułańska

Obcowanie z końmi historią

Piątkowa 33D (Pensjonat)
Oferta stała
od 30/

Jazda konna Jeżeli jest ktoś kto nigdy nie ma jej dosyć, właśnie do nas powinien przyjechać. Nasze kawaleryjskie konie i my zawsze mają ochotę na wyprawy terenowe gdzie oczy poniosą, bez zegarka na ręku i GPS-a. W zamian za to, z manierką pełną czegoś na rozgrzewkę i sakwami pełnymi smakołyków. Jazda konna to nasza pasja, dlatego nasi goście o podobnym podejściu zawsze mogą liczyć na ulgowe ceny. Jazda konna u nas odbywa się na zasadzie dzierżawy konia z rzędem na wyjazd i jest tylko dla umiejących jeździć konno we wszystkich chodach. Pozostałe atrakcje W samej stanicy: 1.Dzień ułański czyli możliwość dla każdego, również dla osób nie jeżdżących czy dzieci i młodzieży, poznania tajników służby, ćwiczeń i walki która była udziałem niegdysiejszej kawalerii. Dzień taki może obejmować: -karmienie i przygotowanie koni -poznanie wyposażenia ułańskiego i jego przygotowanie -podstawowe ćwiczenia szablą i lancą wykonywane z konia drewnianego, zakończone konkursem 2.Pokaz kawaleryjski obejmujący: -gawędę o czasach chwały Jazdy i Kawalerii Polskiej -pokaz władania szablą i lancą, konno,w galopie, w wykonaniu ułana w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu bojowym 3.Wyprawa saniami na ognisko i powrót do stanicy 4.Ognisko i wspólne przygotowanie gulaszu myśliwskiego w specjalnym żeliwnym kociołku 5.Wyprawa w poszukiwaniu wolno żyjącego na obszarze kilkudziesięciu hektarów tutejszego gospodarstwa stada koników polskich. To wyjatkowe stado pierwotnych koni które niegdyś żyły wolno, teraz jedynie w kilku miejscach w Polsce min w Piątkowej w naszym gospodarstwie. 6.Biesiadowanie przy suto zastawionem stole, po powrocie z konnej wyprawy terenowej. 7.Konna wryprawa do Ułan Wojtka do Pawłokomy, postój, obiad i gawęda o tragicznej historii tej miejscowości nad którą pochylili się w 2006 roku prezydenci Polski i Ukrainy. W najbliższej okolicy: Okolica to przede wszytkim przyroda i zabytki: 1.Trzy fantastyczne szlaki piesze: Środowisko, Historia i Kultura. Na szczególną uwagę zasługuje rzeka San, całkowicie dzika, nieuregulowana ze swoimi meandrami jest rajem dla wędkarzy, kajakarzy i miejscem na piesze wycieczki połączonym z piknikiem nad brzegiem tej pięknej rzeki. 2.Trasy rowerowe Piątkowa-Dubiecko-Rezerwat”Broduszurki”-Winne Podkuwina-Wybrzeże-Iskań-Piątkowa Bardziej wytrawni rowerzyści mogą wybrać się świetnie utrzymanymi i mało ruchliwymi drogami do Birczy a dalej w kierunku granicy z Ukrainą. Czyli na kresy naszego kraju. 3.Zabytki. Nieopodal naszej stanicy piękna stara drewniana cerkiew. W pobliskim Dubiecku, oprócz murowanej cerkwi greko-katolickiej z 1727 roku, XVI wieczny zamek gdzie urodziły się i wychowały dwie tak różne postacie, Stanisław Stadnicki warchoł i zabijaka nazwany „Diabłem Łańcuckim” oraz Ignacy Krasicki poeta i biskup. W Nienadowej zaś napotykamy stary dwór Dembińskich, gdzie spędził swe szczęśliwe dzieciństwo Aleksandre Fredro. Budowle te oraz wiele innych kapliczek z poprzednich wieków spotykamy w odległości kilku kilometrów od Piątkowej. Dalej zaś, w odległym o 40 km Przemyślu istny raj dla miłośników historii, szczególnie tej wojennej. Trzeci co do wielkości fort obronny świata, którego pierścień obronny rozciąga się na obwodzie 45km a w jego wnętrzu służyło 128 000 żołnierzy! Z Przemyśla tylko krok do chyba najpiękniejszej siedziby magnackiej w Polsce czyli zamku w Krasiczynie, perły renesansu 4.Pobytem u nas można zakonczyć lub rozpocząć rodzinny wyjazd na narty. Najbliższe stoki narciarskie: -40km od stanicy, w Przemyślu, trzy trasy narciarskie od 800m do 1 200m -61km od stanicy, w Lesku, dwie stacje narciarskie, trasy od 700m do 800m -66km od stanicy, w Ustrzykach Dolnych, stacja Laworta i Gromadzyń 800m do 1250m

więcej
Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię
Zapytaj o wolne miejsca
od 30 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 2-osobowy (18 pokojów)30 zł do 50 zł za osobę
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka
Informacje dodatkowe:

Dostępne płatne wyżywienie

pełne wyżywienie - śniadania, obiady, kolacje (FB)

Akceptujemy zwierzęta domowe

Gospodarz obiektu zaprasza
Ułan Sławek
Ułan Sławek
Zapytaj o wolne miejsca