Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Słoneczne Wzgórze, Grodzisko, ul. Grodzisko 79
od 35 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Agroturystyka:Słoneczne Wzgórze
Adres:Grodzisko, ul. Grodzisko 79
Ilość miejsc:6 miejsc noclegowych, 2 pokoje
Aktywny wypoczynek:Wypoczynek w siodle, Narciarstwo, Narciarstwo biegowe, Snowboard, Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
 • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
 • Zapytaj o wolne miejsca
Słoneczne Wzgórze
 • PL
 • EN
 • DE
 • RU
Obszar sołectwa Grodzisko położony jest w północno zachodniej części Pogórza Strzyżowskiego. Teren jest bardzo urozmaicony pod względem budowy geologicznej i geomorfologicznej. Występują tu liczne wzniesienia, pokryte polami uprawnymi, lasami oraz nadrzecznymi łąkami. Cały obszar położony jest w dolinach rzeki Różanka przepływającej przez wieś Różanka i Grodzisko.
Gospodarstwo agroturystyczne "Słoneczne Wzgórze" w Grodzisku k/Strzyżowa Serdecznie zaprasza zwolenników ciszy i spokoju,prawdziwej podkarpackiej natury.Miłośnicy jazdy konnej mają możliwość jazdy na koniach rasy huculskiej. Spacerowicze rozległe malownicze tereny do wielokilometrowych spacerów, rowerzyści do pokonania podkarpackie polne drogi, w zasięgu ręki lasy oferujące bogate runo leśne. W pobliskim Strzyżowie (około 10 Km) nowoczesny basen, oraz wyciąg narciarski dla miłośników nart. Do dyspozycji gości 2 pokoje dwu i trzyosobowe z oddzielną łazienką, aneks kuchenny Goście podróżujący ze swoimi zwierzętami, są u nas mile widziani. Strzyżowsko-Sędziszowski Obszar Chronionego Krajobrazu powstał w 1992 roku, na powierzchni 14207 ha. Głównym jego atutem jest urozmaicona, wyżynna rzeźba terenu z licznymi dolinami potoków, jarami i wąwozami. Lasy zajmują 28% powierzchni w postaci szeregu mniejszych i większych kompleksów. Najciekawszy fragment lasów z drzewostanem nasiennym buka nad Wolą Czudecką został objęty ochroną w rezerwacie "Wielki Las". Stąd pozyskuje się nasiona do Leśnego Banku Genów w Kostrzycy. Warto odwiedzić go korzystając ze ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej. Większość obszaru stanowią użytki rolne tworzące mozaikę pól uprawnych, łąk zadrzewień tak cenną widokowo. Te właśnie walory krajobrazowo-widokowe predestynują obszar do uprawiania turystyki rowerowej. Bogactwem przyrodniczym tych terenów jest ogromna liczba roślin naczyniowych. Od wczesnej wiosny do jesieni ciągle tu coś kwitnie, co pozwala bytować licznym owadom (samych trzmieli jest 19 gatunków). Wśród owadów naszą uwagę przyciągają wielobarwne i cenne motyle m.in. paź królowej, rusałka admirał czy rusałka pawik. Obok walorów krajobrazowych i przyrodniczych na terenie obszaru chronionego znajdują się interesujące obiekty kultury materialnej: zespół parkowo-dworski Jarochowskich w Babicy i dwór Wiktorów w Nowej Wsi Czudeckiej. We wsi Grodzisko na stokach wzgórza "Wały" znaleziono pozostałości grodziska z XII w. Wędrując tymi terenami spotkamy wiele zabytkowych kapliczek upamiętniających ważne dla ich fundatorów wydarzenia. Najwięcej ich zachowało się w Zawadce i Pstrągowej.

Region ten położony jest w obniżeniu pomiędzy Karpatami, a Wyżyną Małopolską i Roztoczem, w dorzeczu Wisły i Sanu. W jego zasięgu znajduje się Kotlina Sandomierska, Płaskowyż Tarnogrodzki, Płaskowyż Kolbuszowski, Pogórze Ciężkowice, Pogórze Dynowskie i Doły Jasielsko - Sanockie. W widłach Wisły i Sanu istnieje Puszcza Sandomierska. Centralnym miastem Podkarpacia jest Rzeszów, jego najciekawsze obiekty to: zabytkowy ratusz, Rynek Starego Miasta, Zamek, Letni Pałac Lubomirskich, Kościół św. Józefa, Muzeum Dobranocek. Popularnym miastem jest także Sandomierz, gdzie znajdziemy następujące zabytki: Zamek Królewski, ratusz, Bazylika katedralna Narodzenia NMP, Kościół św. Jakuba, Brama Opatowska. Na wschód od Rzeszowa, w Łańcucie, znajduje się Zamek Lubomirskich i Potockich z XVII wieku. Jednym z większych miast w regionie jest Przemyśl z licznymi zabytkami, należą do nich: Zamek Kazimierzowski, Pałac Lubomirskich, Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela, zabytkowy dworzec kolejowy Dworzec Główny, Wieża Zegarowa. Na Podkarpaciu w kilku miejscowościach występują podziemne trasy turystyczne: w Rzeszowie, Sandomierzu, Jarosławiu. W ostatniej istnieje Muzeum Geodezji i Kartografii. W Baranowie Sandomierskim znajduje się późnorenesansowy Zamek, nazywany "Małym Wawelem". Położony nad Wisłą Tarnobrzeg również posiada ciekawe atrakcje: Zamek Tarnowskich, klasztor oo. Dominikanów. We wschodniej części regionu położona jest Kalwaria Pacławska, gdzie istnieje Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Na szczycie góry wznoszącej się na 465 m n.p.m. znajduje się klasztor franciszkanów, kościół oraz dom pielgrzyma. Usytuowanie sanktuarium wykazuje podobieństwo do krajobrazu Jerozolimy, na wzgórzach rozlokowane są 42 kaplice kalwaryjskie.

Słoneczne Wzgórze — Udogodnienia i wyposażenie

Internet WiFi
Telewizor / sala telewizyjna
Restauracja / wyżywienie na miejscu
Dostęp do kuchni
Dostęp do lodówki
Grill / miejsce na ognisko

Grodzisko — Rozrywka w okolicy

Basen kryty w odległości ok. 10 km

Słoneczne Wzgórze — Aktywny wypoczynek

Wypoczynek w siodle

Grodzisko — Aktywny wypoczynek w okolicy

Narciarstwo w odległości ok. 10 km
Narciarstwo biegowe w odległości ok. 10 km
Snowboard w odległości ok. 10 km
Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
 • gość
  Dodano: 4 marca 2013 16:55

  Ocena:
  4,6/5Szczegóły oceny
  Cena w stosunku do oferty
  5/5
  Udogodnienia i wyposażenie
  5/5
  Oferty dodatkowe i rozrywka
  4,5/5
  Lokalizacja
  4/5
Pokaż więcej ocen »
Zapytaj o wolne miejsca
od 35 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 2-osobowyod 35 zł za osobę
Pokój 3-osobowyod 35 zł za osobę
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka
Informacje dodatkowe:

Dostępne płatne wyżywienie

pełne wyżywienie - śniadania, obiady, kolacje (FB)

Akceptujemy zwierzęta domowe