Noclegi w Baligrodzie

znaleziono 30 ofert noclegowychofert
Baligród, ul. Bieszczadzka 44 (Kwatera prywatna)
18 miejsc noclegowych
Nasz dom znajduje się w Bieszczadach przy Wielkiej Pętli. Do Państwa dyspozycji oddajemy: - siedem pokoi dwuosobowych - trzy pokoje czteroosobowe - miejsce na grilla - altanka - plac zabaw dla dzieci - ogrodzony parking samochodowy Wyposażenie: - Czajnik - Garaż - Kuchenka - Lodówka - Odtwarzacz CD - Radio - Telewizja satelitarna - Telewizor - WC - Łazienka Odległość do wyciągu narciarskiego z…
Zapytaj o wolne miejscaZobacz więcej
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Baligrodzie, województwo podkarpackie, powiat leski

Powstanie Baligrodu datuje się na początek siedemnastego wieku. Ta Bieszczadzka miejscowość powstała u podnóża zamku w Stężnicy, który był własnością Piotra II Bala herbu Gozdawa. W 1634 roku król Władysław IV potwierdził stosownym dokumentem lokację Baligrodu na prawie magdeburskim oraz prawo składu win i organizacji jarmarków. Linia Balów w Baligrodzie zakończyła się w 1770 roku wraz ze śmiercią Salomei z Balów Karsznickiej. Wielu mieszkańców miasta brało udział w powstaniu styczniowym, w tym na przykład Jan Feliks Biliński, który w wieku dwunastu lat był jednym z najmłodszych powstańców aktywnie uczestniczącym w walkach. W Baligrodzie przez większą część czasu znajdowała się silna gmina żydowska, w momencie wybuchu II wojny światowej Żydzi stanowili prawie 42% ogółu mieszkańców osady. Podczas II wojny doszło tutaj do wielu zbrodni popełnionych zarówno przez Niemców, jak i UPA, a samo miasto uległo częściowemu zniszczeniu. Odbudowa miasta przyspieszyła dopiero kilkanaście lat po zakończeniu wojny, a jeszcze w 1961 roku mieszkało tutaj poniżej tysiąca osób. Obecnie miejscowość jest jednym z kierunków turystów udających się w Bieszczady. Można tutaj uprawiać zarówno turystykę konną, jak i pieszą czy rowerową.
Noclegi Baligród, szukasz noclegów w Baligrodzie w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Baligrodzie obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Baligrodzie, kwatery prywatne, tanie noclegi Baligród i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Baligród w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Baligrodzie w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Baligród noclegi i tanie pokoje w Baligrodzie. Pokoje w Baligrodzie, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Baligrodzie. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Baligrodzie, to tylko z nami! Baligród pokoje, nocleg Baligród na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Baligrodzie, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.