Misją "Uzdrowiska Szczawno-Jedlina" S.A. jest jak najlepsze wykorzystywanie naturalnych surowców leczniczych, wiedzy i umiejętności całego personelu w celu poprawy zdrowia i jakości życia wszystkich kuracjuszy i gości korzystających z naszych usług w zakresie lecznictwa, rehabilitacji medycznej, społecznej i zawodowej, profilaktyki i wypo… Pokaż więcej
Misją "Uzdrowiska Szczawno-Jedlina" S.A. jest jak najlepsze wykorzystywanie naturalnych surowców leczniczych, wiedzy i umiejętności całego personelu w celu poprawy zdrowia i jakości życia wszystkich kuracjuszy i gości korzystających z naszych usług w zakresie lecznictwa, rehabilitacji medycznej, społecznej i zawodowej, profilaktyki i wypoczynku oraz propagowania zdrowego stylu życia.
Nasz kameralny, zabytkowy dworek myśliwski znajduje się w samym środku Uzdrowiska. Dysponuje 27 miejscami noclegowymi, w 12 pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, co czyni to ciche i spokojne sanatorium miejscem wypoczynku dla gości ceniących spokój. „Dąbrówka” to idealne miejsce dla niewielkich grup gości komercyjnych, lubiących domową atmosferę. Mieszkańcy „Dąbrówki” korzystają z jadalni w pobliskiej perełce Uzdrowiska, czyli w Domu Zdrojowym, co jest dodatkowym atutem tego obiektu.
Zapraszamy do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną.
tel: 572729855 / mail: marketing@szczawno-jedlina.pl
Szczawno-Zdrój to miasto i gmina leżące na Śląsku (Dolnym Śląsku), w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, położone w Górach Wałbrzyskich (Sudety Środkowe). W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa wałbrzyskiego.
Znany ośrodek uzdrowiskowy.
Szczawno-Zdrój jest atrakcyjnie położonym miastem z bogatą szatą roślinną. Zalesione zbocza otaczających wzniesień i dość głęboko wcięte dolinki stanowią o atrakcyjności terenów widokowych i wypoczynkowych. Około 60% powierzchni zajmują tereny zielone: lasy, pastwiska i łąki oraz sady. W uzdrowisku znajdują się dwa parki utrzymane w stylu angielskim (Zdrojowy i Szwedzki – 26,5 ha) z bogatą roślinnością rodzimą i aklimatyzowaną (ok. 180 gatunków) wśród której wiele drzew i krzewów to pomniki przyrody (130). Na szczególną uwagę zasługują różaneczniki i azalie – z przepięknymi kwiatami w okresie wiosennym. Parki powstały na przełomie XVIII i XIX. Od 1996 prowadzona jest rewaloryzacja parku Zdrojowego. Celem rewaloryzacji jest odtworzenie charakteru parku z końca XIX, kiedy to cieszył się największą popularnością.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej
Czy ten obiekt jest przyjazny osobom przyjeżdżającym ze zwierzakiem?
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota, to mamy dobrą informację. Ten obiekt deklaruje, że przyjmuje zwierzęta za dodatkową opłatą. Pamiętaj, że najlepiej rodzaj i wielkość zwierzaka dogadać z właścicielem obiektu telefonicznie.
Jakich cen noclegów należy się spodziewać w tym obiekcie?
Ceny w obiektach noclegowych mogą zależeć na przykład od standardu pokoju, sezonu czy długości pobytu. Jeżeli interesuje Cię bardziej szczegółowy cennik noclegów tego obiektu, to zobacz tutaj.
Czy na terenie tego obiektu można zaparkować samochód?
Jeżeli wybierasz się tutaj samochodem, to z pewnością interesuje Cię, czy będzie możliwość bezpiecznego zaparkowania pojazdu. Ten obiekt deklaruje, że posiada parking lub w jego najbliższej okolicy jest możliwość zaparkowania.
Jakie wyżywienie dostępne jest w tym obiekcie noclegowym?
Właściciel obiektu deklaruje, że w cenie pobytu dostępne są posiłki takie jak: śniadania (BB). W obiekcie dostępne jest także płatne wyżywienie takie jak: pełne wyżywienie - śniadania, obiady, kolacje (FB), obiady oraz kolacje.
Czy ten obiekt posiada pokoje z własnymi łazienkami?
Obiekt deklaruje, że w swojej ofercie posiada pokoje z własnymi łazienki. Szczegółowe informacje uzyskasz od właściciela obiektu.