Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Ranczo Gruba Ryba, Kobyla Góra, ul. Jagodowa 13A
od 60 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Agroturystyka:Ranczo Gruba Ryba
Adres:Kobyla Góra, ul. Jagodowa 13A
Obiekt czynny:sezonowo (w terminie od 1 maja do 31 października)
Obiekt jest aktualnie czynny
Aktywny wypoczynek:Spływy kajakowe, Wędkarstwo, Żeglarstwo, Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
 • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
 • Zapytaj o wolne miejsca
Ranczo Gruba Ryba
  Ośrodek Agroturystyczny Ranczo Gruba Ryba z 2 budynkami mieszkalnymi o charakterze domków myśliwsko – wędkarskich.

  Budynek murowany wyposażony jest w 3 pokoje z łazienkami i prysznicem. Integralną częścią tych pokoi jest doskonale wyposażona kuchnia w niezbędny sprzęt AGD. Jeden z pokoi myśliwskich (na chłodne dni) wyposażony jest w kominek.

  Ośrodek Ranczo Gruba Ryba spełnia wiele funkcji wypoczynkowych. Doskonale nadaje się na pobyt rodzin z dziećmi, oferując ogrodzony teren z placem zabaw i wypoczynku. Ośrodek nie posiada żadnych barier architektonicznych i idealnie nadaje się dla osób niepełnosprawnych. 2 budynki stanowią bazę mieszkaniowo – noclegową. Charakterem miejsce to przypomina małe ranczo. Przy chatce góralskiej zlokalizowana jest altana oraz miejsce do grillowania i palenia ognisk.

  Ośrodek znajduje się w wiosce Ligota położonej w woj. Wielkopolskim, w powiecie Ostrzeszowskim, w Gminie Kobyla Góra, około 10 km. na zachód od Ostrzeszowa i ok. 35 km na pd. zachód od Ostrowa Wielkopolskiego oraz około 70 km od Wrocławia. Wieś Ligota i Ranczo Gruba Ryba znajdują się w bliskim sąsiedztwie (tj. około 400 m) od 25 ha jeziora w miejscowości Kobyla Góra. Jest to idealne miejsce do wypoczynku oraz miejsce wypadowe na bogate w ryby tereny wędkarskie lub bogate w grzyby ciągnące się kilometrami pobliskie lasy. We wsi Ligota i w okolicach Kobylej Góry panuje specyficzny mikroklimat porównywalny z klimatem nadmorskim ze względu na fakt, że wokół tej miejscowości i okolic ciągną się dookoła przez kilkadziesiąt km. lasy sosnowo- świerkowe, które na wiosnę podczas przyrostów wytwarzają specyficzne olejki eteryczne pomagające w leczeniu wielu schorzeń m.inn. związanych ze schorzeniami płuc, oraz oskrzeli i tym podobnych schorzeń. Przed II Wojną Światową w okolicach tych (wokół Kobylej Góry) znajdowały się liczne sanatoria leczące tego typu schorzenia.

  Do jeziora w Kobylej Górze przylegają bardzo liczne naturalne, szerokie, piaszczyste i czyste plaże. Szerokie i piaszczyste plaże bardzo wyglądem przypominają krajobraz nadmorski. Jezioro w Kobylej Górze ma bardzo urozmaiconą linię brzegową włącznie z wysokim brzegiem klifowym.

  Do jeziora również przylega Ośrodek Żeglarski ORION z wypożyczalnią sprzętu pływającego w postaci żaglówek, kajaków, rowerów wodnych oraz łodzi wiosłowych. Na jeziorze jest strefa ciszy i w związku z tym można pływać tylko na silnikach elektrycznych.

  Wokół jeziora znajduje się bardzo bogata baza rozrywkowo – gastronomiczna.

  W okolicy znajdują się stadniny koni oraz istnieje również możliwość skorzystania z przejażdżek bryczką po okolicach Kobylej Góry. Również w najbliższej okolicy tj. w miejscowości Rybin znajdują się olbrzymie stawy hodowlane ryb gdzie można na miejscu w sezonie zakupić codziennie świeżą rybę.

  Niedaleko Rancza Gruba Ryba znajduje się również Ośrodek w miejscowości Pisarzowice, który specjalizuje się w połowie komercyjnym ryb. W Ośrodku tym można złapać następujące gatunki ryb: karp, lin, szczupak, sandacz, okoń, jesiotr, płoć oraz leszcz.

  Wieś Ligota i okolice Kobylej Góry są również bardzo atrakcyjne zimą. Zimą można skorzystać z narciarskich tras biegowych oraz konnych wycieczek saniami.

  Udogodnienia i wyposażenie

  Telewizor / sala telewizyjna
  Parking
  Dostęp do kuchni
  Dostęp do lodówki
  Grill
  Ogród
  Plac zabaw dla dzieci

  Rozrywka w okolicy

  Wypożyczalnia sprzętu wodnego w najbliższej okolicy

  Aktywny wypoczynek w okolicy

  Spływy kajakowe w najbliższej okolicy
  Wędkarstwo w najbliższej okolicy
  Żeglarstwo w najbliższej okolicy
  Nordic walking w najbliższej okolicy
  Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
  Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
  captchazmień obrazek
  pola wymagane zostały oznaczone symbolem
  Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię
  Zapytaj o wolne miejsca
  od 60 zł za osobę
  Dostępne miejsca noclegowe:
  Pokój 4-osobowy z łazienką, TV240 zł za pokój
  Dom 4-osobowy z łazienką, TV500 zł za całość
  Zapytaj o wolne miejsca
  Dodaj do schowka