Pensjonaty Stronie Śląskie

znaleziono 20 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Stroniu Śląskim, województwo dolnośląskie, powiat kłodzki

Pensjonaty Stronie Śląskie - Kotlina Kłodzka to miejsce z niezwykłym klimatem. Wśród malowniczych pejzaży Sudetów, przy rozgałęzieniu dolin rzek: Biała Lądecka, Morawka i Sienna Woda, przy drodze z Wrocławia do Czech znajduje się malownicze miasteczko: Stronie Śląskie.
Gdybyśmy zadali pytanie, która gmina w Polsce jest najbardziej zalesiona to z pewnością mieszkańcy z różnych stron Polski byliby przekonani, że to właśnie ich miejsce zamieszkania zasługuje na palmę pierwszeństwa. I być może wielu z nich zdziwiłoby się, że gminą tą jest Stronie Śląskie, gdzie lasy zajmują ok. 75% powierzchni. Miejscowość ta położona na ziemi kłodzkiej u stóp Śnieżnika ze wszystkich stron otoczona jest pasmami górskimi, Bialskimi, Wzgórzami Krowiarek, górami Złotymi i właśnie samym masywem Śnieżnika. Stronie Śląskie kiedyś znane jako Seitenberg to miejscowość uprzemysłowiona, która ostatnimi czasy przekształca się w ośrodek turystyczny. Kiedyś miejscowość słynęła z huty ręcznie zdobionego szkła i również po przyłączeniu do Polski Stronie było znanym ośrodkiem przemysłu szklarskiego ze swoją sztandarową Hutą Szkła Kryształowego „Violetta”. Atrakcje jakie zaczęły przyciągać turystów w te strony to między innymi odkryta dopiero w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia Jaskinia Niedźwiedzia, kompleks wyciągów narciarskich na Czarnej Górze oraz oczywiście masyw Śnieżnika. Zalesiona gmina Stronie Śląskie leży zaś w całości na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.

Pensjonaty Stronie Śląskie – noclegi w cieniu Śnieżnika


Stronie Śląskie to miejscowość ziemi kłodzkiej, gdzie z doliny obserwować można imponujące pasma górskie: Bielskie i Złote, szczyt Śnieżnika i Krowiarki. Gmina słynie z wysokiego stopnia zalesienia terenów i zajmuje w tych statystykach pierwszą pozycję wśród polskich terenów. Okolice miasta pochwalić się mogą unikatowymi okazami fauny i flory. Do niedawna Stronie Śląskie słynęły z huty szkła kryształowego. Huta Violetta pracowała od 1864 roku, nieprzerwanie przez ponad 140 lat. Charakter tego regionu od kilku lat zmienia się, zyskując wyraźnie turystyczny szlif. Widać to także w herbie miasta, który w ciągu trzech ostatnich dekad zmieniał się dwukrotnie. Aktualnie na czerwonym tle (kolor czerwony i złoty charakterystyczne są dla dawnego hrabstwa kłodzkiego) widnieje postać masywnego niedźwiedzia, co stanowi odniesienie do Jaskini Niedźwiedziej, która znajduje się w masywie pobliskiego Śnieżnika. Niedźwiedź trzyma w łapach kielich, świadczący o rozwijającym się na tym terenie fachu szklarskim. Stronie Śląskie cieszą się zainteresowaniem turystów. Atutami miasta są czyste powietrze, leśne krajobrazy, Jaskinia Niedźwiedzia oraz zachwycający spokój, który wpływa na atmosferę okolicy. Osoby poszukujące dobrych noclegów, odsyłamy na strony portalu społecznościowego e-turysta, gdzie w zakładce „Stronie Śląskie pensjonat” czekają na globtroterów interesujące propozycje. Serdecznie zapraszamy do Stronia Śląskiego i polecamy noclegi opisane na stronach e-turysty!

Stronie Śląskie pensjonat – przystanek na turystycznym szlaku


W Stroniu Śląskim nie będziemy się nudzić. Oprócz oferty turystyki pieszej, licznych szlaków i tras wiodących w góry, miasto ma również sporo atrakcji. Zachęcamy do odwiedzenia gotyckiego kościoła, gdzie znajduje się ołtarz datowany na XVIII w. Warto zajrzeć również do poewangelickiego kościoła z początków ubiegłego stulecia. Spacerując zatrzymajmy się przy dawnym pałacu królewny Marianny Orańskiej, gdzie dziś siedzibę ma Urząd Miasta. Na uwagę zasługuje podziemna trasa turystyczna dawnej kopalni uranu. Stronie Śląskie zapraszają! Zachęcamy do odwiedzenia rejonu Jaskini Niedźwiedziej, a zimą szusujmy na stokach Czarnej. Stronie Śląskie to miasto położone w południowej części województwa dolnośląskiego, graniczące z Czechami. Jego główną zaletą jest bardzo bogata, unikalna flora i fauna. Miasto leży na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, na obszarze Stronia znajdują się cztery rezerwaty przyrody: Śnieżnik Kłodzki, Puszcza Śnieżnej Białki, Nowa Morawa, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Do przyjazdu do Stronia Śląskiego zachęcają też cztery pasma górskie, które stwarzają doskonałe warunki dla amatorów sportów zimowych i górskich wycieczek. Atrakcją turystyczną są też wyjątkowe zabytki: kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa, ruiny kaplicy św. Onufrego z XVIII wieku, dawny pałac królewny Marianny Orańskiej i inne.

Tanie pensjonaty w Stroniu Śląskim


Dla osób ceniących wysokie standardy i niskie ceny, najlepszym wyborem zakwaterowania są pensjonaty. Otoczone piękną przyrodą, górami i lasami, pozwalające oddychać czystym górskim powietrzem i pić zdrową źródlaną wodę – pensjonaty w Stroniu Śląskim stanowią doskonałą ofertę dla poszukujących spokoju i odpoczynku. W pobliżu znajdują się wyciągi narciarskie i szlaki turystyczne. Z okien rozciąga się zachwycający widok.

Stronie Śląskie - pensjonat na e-turysta


Pensjonaty Stronie Śląskie oferują szereg udogodnień dla swoich gości: darmowy internet bezprzewodowy, wyposażoną kuchnię, place zabaw dla dzieci, miejsca parkingowe i catering. Co więcej, część placówek zajmuje się organizacją imprez sylwestrowych, świąt, kuligów, ognisk, imprez integracyjnych i szkoleń dla firm, kolonii i zielonych szkół dla dzieci, można również wynająć instruktora jazdy na nartach.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Stronie Śląskie, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: