Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Pałac, Boduszewo 16
od 60 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Zamek, pałac, dworek:Pałac
Adres:Boduszewo 16
Ilość miejsc:26 miejsc noclegowych, 8 pokoi
Aktywny wypoczynek:Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
  • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
  • Zapytaj o wolne miejsca
Pałac
  • PL
  • EN
  • DE
  • RU
Pałac w Boduszewie jest idealnym miejscem na wypoczynek weekendowy, wakacje, ale również na nocleg dla gości przybywających do Poznania w interesach.
Dogodny dojazd i niewielka odległość od centrum Poznania (23 km) sprawiają, że można wpaść do nas choćby na jedną noc. Można też zorganizować szkolenie, konferencję lub zamkniętą imprezę towarzyską.

Oferujemy kameralne warunki pobytu w XIX wiecznym pałacu, z hektarowym parkiem w otoczeniu Puszczy Zielonki.

W Pałacu jest 8 pokoi, łącznie 26 miejsc noclegowych

Na parterze i piętrze są 2 ogólnodostępne kuchnie z wyposażeniem.

Na imprezy oferujemy dwie połączone sale - kominkową (40 m2) i balową (70 m2) Można na nich zorganizować warsztaty, spotkania lub kameralną imprezę towarzyską.
Sale posiadaja ogrzewanie podłogowe, posiadamy 20 mat do ćwiczeń.

Boduszewo, wieś przy drodze z Murowanej Gośliny do Zielonki, zawsze funkcjonowało w ramach większych majątków ziemskich. W średniowieczu, z uwagi na to, że jedynymi pisarzami byli Niemcy lub księża władający łaciną, nazwę wsi pisano fonetycznie: Bodussewo lub Bodussowo (z niemieckim ss). Pierwsze pisemne wzmianki o Boduszewie pochodzą z Ksiąg Ziemskich z 1411 roku, kiedy to 2 października Jan Pawłowski złożył listy "rez." (rezydencyjne?). Z uwagi na to, że od średniowiecza na tych terenach panowało Prawo Magdeburskie (znana lokacja miast i wsi), wieś miała zawsze kilku właścicieli (części ułamkowe, bez podziału wsi). Nie istniała wtedy wspólnota majątkowa małżeńska. Panna młoda wnosiła do małżeństwa wiano, a mąż dokładał posag - majątek o takiej samej wartości. Był to wyłączny majątek żony, który po śmierci męża miał jej zapewnić dożywocie. Po żonie dziedziczyły to jej córki lub wracał do klanu - rodziny pochodzenia żony. Pozostały majątek męża dziedziczyli synowie. Częste w historii zarazy i pomory powodowały, że zawsze znajdował się jakiś ocalały członek klanu, który zasiedlał ponownie majątek. Jeżeli był to krewny żony, zmieniało się nazwisko właściciela.
Ciekawostką, z dzisiejszego punktu widzenia, było to, że żona, będąca właścicielką majątku, nie mogła go osobiście sprzedać. Musiała upoważnić męskiego członka klanu (brata, stryja itp.) do sprzedaży i złożenia oświadczenia przez Sędzią, który to zapisał w Księgach Ziemskich lub Grodzkich.

Pałac — Udogodnienia i wyposażenie

Parking
Dostęp do kuchni
Grill / miejsce na ognisko
Ogród
Sala konferencyjna
Sala z kominkiem

Aktywny wypoczynek w okolicy — Boduszewo

Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię
Zapytaj o wolne miejsca
od 60 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 2-osobowy z łazienką, TV60 zł do 75 zł za osobę
Pokój 3-osobowy z łazienką, TV60 zł za osobę
Pokój 4-osobowy z łazienką, TV60 zł za osobę
5 x
Studio 5-osobowe z łazienką, TV60 zł za osobę
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka