Internaty Brenna

znaleziono 3 oferty noclegoweoferty (0 w Brennej oraz 3 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Internaty w Brennej, województwo śląskie, powiat cieszyński

Internaty w miejscowości Brenna. Porównaj możliwość zakwaterowania w Brennej w zależności od standardu oraz ceny. Brenna, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Brennej:
Położoną w Beskidzie Śląskim wieś Brenna zamieszkuje obecnie niecałe sześć tysięcy mieszkańców. Terytorialnie Brenna położona jest w powiecie cieszyńskim, który wchodzi obecnie w skład województwa śląskiego, a do 1988 roku wchodził w skład województwa bielskiego.
Nazwa miejscowości jak wiele innych podobnych pochodzi od słowiańskiego przymiotnika oznaczającego tereny błotniste, czyli po prostu bagna, czy moczary.
Historia nowożytnego osadnictwa na terenie wsi sięga przełomu piętnastego oraz szesnastego wieku. To właśnie wtedy książę cieszyński ufundował w Brennej hutę szkła, ze względu na bliskość lasów, które dostarczały drzewa na opał. Prawdopodobnie w tym samym okresie pojawili się tutaj również wędrowni pasterze z terenów obecnej Rumunii, zwani przez rdzennych mieszkańców Wałachami, którzy przynieśli ze sobą hodowle kóz i owiec dostarczających mleka, sera, mięsa oraz wełny. I te dwa motory napędowe stanowiły o rozwoju ekonomicznym tych terenów, które ze względu na nieurodzajne gleby nie nadawały się pod uprawy na większą skalę.
Obecnie Brenna nastawiona jest głównie na turystykę zachęcając potencjalnych wczasowiczów zarówno ofertą letnią (szlaki piesze i rowerowe, stadnina koni, przystań wodna, czy też park linowy) jak i zimową (wyciągi narciarskie, szkoły narciarskie). Baza noclegowa w miejscowości liczy około 3000 łóżek.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Brenna, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: