Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Chata Kasi, Sękowa, Wołowiec 17
od 35 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Agroturystyka:Chata Kasi
Adres:Sękowa, Wołowiec 17
Ilość miejsc:12 miejsc noclegowych, 4 pokoje
Obiekt czynny:przez cały rok
Aktywny wypoczynek:Wypoczynek w siodle, Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
  • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
  • Zapytaj o wolne miejsca
Chata Kasi
  • PL
  • EN
  • DE
  • RU
Wołowiec leży w uroczej kotlinie, ograniczonej zboczami Magurycza, Mareszki, Uherca i Żydówki, w paśmie magurskim Beskidu Niskiego. Administracyjnie należy do gminy Sękowa powiatu gorlickiego. Odległość do Gorlic, głównego miasta regionu, wynosi 25 km. Wołowiec nie posiada stałej komunikacji samochodowej a zimą jedyna droga do niego prowadząca czasami jeszcze bywa nieprzejezdna.
Wieś liczy 17 kominów i do niedawna była zamieszkana w większej części przez ludność łemkowską. Obecnie proporcje te uległy zmianie na korzyść ludności napływowej. Przez wieś przebiega kilka szlaków turystycznych, co pozwala na dłuższe lub krótsze "wyprawy" po pięknych i dzikich okolicach. Na szczególną uwagę zasługuje Cerkiew greckokatolicka pw. Opieki Bogarodzicy - obecnie prawosławna pod tym samym wezwaniem - pochodzi z XVIII w. i zbudowana została w typie zachodniołemkowskiego budownictwa cerkiewnego.

Chata do której Państwa zapraszamy powstała 10 lat temu. Wielu ludzi uczestniczyło w jej tworzeniu i jest ona jednocześnie realizacją wielkiego marzenia, którego korzenie sięgają piosenki "A jeśli dom będę miał...". Zamierzeniem naszym było stworzenie domu w klimacie dawnych schronisk, w którym każdy wędrowiec znajdzie schronienie i miskę nie tylko ciepłej, ale i pysznej strawy. Mimo, że chatka ciągle nie jest skończona postanowiliśmy zaprosić Państwa w jej progi gdzie gospodarzami są Kasia i Mirek.

Tak, więc będzie nam miło, jeśli zechcecie odwiedzić nas w najpiękniejszej dolinie świata - dolinie Wołowca.

W związku z dużym zainteresowaniem naszą ofertą pragniemy poinformować, że od czerwca 2010 roku dysponujemy czterema nowymi pokojami. Są to dwie dwójki oraz dwie czwórki, do których serdecznie Państwa zapraszamy... Dla Państwa wygody powstały u nas równierz trzy nowe łazienki.

Cena noclegu to 35 zł. Koszt całodobowego wyżywienia (śniadanie z obiadokolacją) wynosi 30 zł (połowa porcji dla dzieci do lat 7 za 15 zł.). Zgodnie z panującym u nas obyczajem rozliczenie pobytu następuje w dniu przyjazdu.

Jeśli chodzi o posiłki to oferujemy pełne wyżywienie, lub jeden posiłek dziennie (do uzgodnienia). Specjalnością jest kuchnia tradycyjno - domowa, w której można kosztować prawdziwych specjałów – chleba pieczonego na liściach kapusty lub też wędlin własnego wyrobu. Przysmaki, które cieszą się największym uznaniem to przetwory owocowe i warzywne oraz grzyby, w tym rydze, w które obfitują tutejsze lasy. Przygotowujemy także posiłki wegetariańskie, gdzie specjalnością pani domu są wszelkiego rodzaju pierogi, min. pieczone z kaszą i szpinakiem.

W naszym domu z przyjemnością powitamy właścicieli psów wszelkiej maści i wielkości.

Dojazd:
Najłatwiej oczywiście, jest dojechać samochodem.
Jeśli ktoś zamieża dojechać do nas środkami transportu publicznego, to polecamy znaleźć odpowiednie połączenie do Gorlic. W Gorlicach należy przesiąść się do miejscowego autobusu PKS jadącego w kierunku Krzywej lub Jasionki. Wysiadamy na Górce Banickiej (drogowskaz tam ustawiony wskazuje Wołowiec) i do Chaty Kasi dzieli nas około 3,5 km marszu.
Jeśli chodzi o pociągi to same Gorlice posiadają wprawdzie stacje PKP, lecz połączenia tam są fatalne. Najlepiej znaleźć połączenie do stacji Gorlice - Zagórzany lub Stróże a stamtąd autobusem dojechać do Gorlic.
W przypadku zdecydowania się na drogę do nas środkami transportu publicznego należy dokładnie zapoznać się z rozkładami jazdy gdyż ostatni autobus do Wołowca wyjeżdza z Gorlic o 16:10.

Chata Kasi — Udogodnienia i wyposażenie

Parking
Pralnia
Prasowalnia
Grill / miejsce na ognisko

Aktywny wypoczynek w okolicy — Sękowa

Wypoczynek w siodle w najbliższej okolicy
Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię
Zapytaj o wolne miejsca
od 35 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 2-osobowy35 zł za osobę
Pokój 4-osobowy35 zł za osobę
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka
Informacje dodatkowe:
Wyżywienie w cenie: śniadania (BB)

Dostępne płatne wyżywienie

śniadania i obiadokolacje (HB)30 zł