Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Bursa Międzyszkolna, Jasło, ul. Stanisława Staszica 30A
od 25 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Internat:Bursa Międzyszkolna
Adres:Jasło, ul. Stanisława Staszica 30A
Aktywny wypoczynek:Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
  • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
  • Zapytaj o wolne miejsca
Bursa Międzyszkolna
  • PL
  • EN
  • DE
Młodzież jest kwaterowana w 2, 3 i 4-osobowych pokojach wyposażonych w panele i dywaniki. W każdym pokoju znajduje się szafa ubraniowa, regały na książki, szafki nocne przy każdym łóżku oraz stolik i krzesełka. Na każdym piętrze jest łazienka wyposażona w prysznice i umywalki. W jadalni często organizowane są dyskoteki i imprezy okolicznościowe. Co roku odbywa się tutaj uroczysta Wigilia, a we wrześniu otrzęsiny, czyli przyjęcie nowych lokatorów do społeczności bursy, a także andrzejki, mikołajki, dzień chłopaka, Dzień Kobiet, walentynki, pożegnanie absolwentów. Bursa posiada również świetlicę, na której do dyspozycji młodzieży jest telewizor (tv kablowa), magnetowid, dvd, projektor, piłkarzyki oraz stół do tenisa stołowego. Młodzież ma także do dyspozycji piłki do różnych gier oraz szereg gier planszowych m.in. warcaby, szachy, scrabble, monopoly, eurobusiness, Kocham Cię Polsko i wiele innych.

Wychowankowie mają bardzo dobre warunki do nauki. W czasie nauki własnej obowiązuje, bowiem w całym budynku cisza. Można korzystać z pomocy wychowawców. Zorganizowana jest również pomoc koleżeńska. W pokoju wychowawców można skorzystać z encyklopedii, słowników oraz wielu innych pomocy naukowych m.in. z lektur książkowych. Dużą pomocą jest także Pracownia internetowa, wyposażona w 7 komputerów z których może korzystać każdy wychowanek.

Oprócz opieki wychowawczej oraz właściwych warunków do nauki, Bursa stwarza wychowankom możliwości rozwijania zainteresowań, uczestnictwa w kulturze i rekreacji. Działają tu, bowiem sekcje: sportowa, higieniczno-sanitarna, kulturalno-oświatowa, informatyczna oraz dyskusyjny klub filmowy. Sekcje organizują i przystępują do różnych konkursów oraz prowadzą zajęcia rekreacyjne i kulturotwórcze. Do dyspozycji bursy jest boisko do piłki siatkowej i nożnej oraz w miesiącach zimowych sala gimnastyczna.

Można korzystać z pralni, suszarni oraz z pomieszczeń kuchennych na każdym piętrze wyposażonych w lodówkę, mikrofalówkę, czajnik oraz płytę grzewczą. Stołówka oferuje smaczne i tanie posiłki.

Do Bursy przyjmowani są uczniowie publicznych szkół ponadgimnazjalnych, dla których Powiat Jasielski jest organem prowadzącym oraz szkół niepublicznych z uprawnieniami szkół publicznych, dotowanych z budżetu Powiatu Jasielskiego. O przyjęciu do Bursy decyduje Dyrektor Bursy na podstawie opinii Komisji Kwalifikacyjnej. Komisja ta rozpatruje podania uczniów na dany rok szkolny i ogłasza listy przyjętych nie później niż do 20 sierpnia. Pierwszeństwo w przyjęciu mają:
- uczniowie mieszkający w miejscowościach, z których niemożliwy jest codzienny dojazd do szkoły
- uczniowie kontynuujący naukę, którzy w poprzednim roku mieszkali w Bursie
- uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji losowej lub materialnej

Bursa stwarza wychowankom możliwości rozwijania zainteresowań, uczestnictwa w kulturze i rekreacji oraz wdraża do samodzielności i zaradności życiowej. Pobyt tutaj jest dla młodego człowieka szkołą życia. Uczą się jak postępować w grupie, jak rozwiązywać konflikty oraz samorządności. Oprócz tego Bursa stwarza możliwość wspólnego działania. Jedną z jego form jest samorząd wychowanków. Uczestnicząc w nim aktywnie, można nauczyć się planowania działań i podejmowania decyzji.

Serdecznie zarpraszamy

Szczegółowa lokalizacja obiektu w Jaśle:

Ulica: noclegi ul. Stanisława Staszica

Udogodnienia i wyposażenie

Internet WiFi
Komputer z Internetem
Telewizor / sala telewizyjna
Parking
Restauracja / wyżywienie na miejscu
Pralnia
Prasowalnia
Plac zabaw dla dzieci
Sala konferencyjna

Aktywny wypoczynek w okolicy

Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię
Zapytaj o wolne miejsca
od 25 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 2-osobowyod 25 zł za osobę
Pokój 3-osobowyod 25 zł za osobę
Pokój 4-osobowyod 25 zł za osobę
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka