Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Bursa Międzyszkolna, Jasło, ul. Stanisława Staszica 30A
od 25 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Internat:Bursa Międzyszkolna
Adres:Jasło, ul. Stanisława Staszica 30A
Aktywny wypoczynek:Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
 • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
 • Zapytaj o wolne miejsca
Bursa Międzyszkolna
  Młodzież jest kwaterowana w 2, 3 i 4-osobowych pokojach wyposażonych w panele i dywaniki. W każdym pokoju znajduje się szafa ubraniowa, regały na książki, szafki nocne przy każdym łóżku oraz stolik i krzesełka. Na każdym piętrze jest łazienka wyposażona w prysznice i umywalki. W jadalni często organizowane są dyskoteki i imprezy okolicznościowe. Co roku odbywa się tutaj uroczysta Wigilia, a we wrześniu otrzęsiny, czyli przyjęcie nowych lokatorów do społeczności bursy, a także andrzejki, mikołajki, dzień chłopaka, Dzień Kobiet, walentynki, pożegnanie absolwentów. Bursa posiada również świetlicę, na której do dyspozycji młodzieży jest telewizor (tv kablowa), magnetowid, dvd, projektor, piłkarzyki oraz stół do tenisa stołowego. Młodzież ma także do dyspozycji piłki do różnych gier oraz szereg gier planszowych m.in. warcaby, szachy, scrabble, monopoly, eurobusiness, Kocham Cię Polsko i wiele innych.

  Wychowankowie mają bardzo dobre warunki do nauki. W czasie nauki własnej obowiązuje, bowiem w całym budynku cisza. Można korzystać z pomocy wychowawców. Zorganizowana jest również pomoc koleżeńska. W pokoju wychowawców można skorzystać z encyklopedii, słowników oraz wielu innych pomocy naukowych m.in. z lektur książkowych. Dużą pomocą jest także Pracownia internetowa, wyposażona w 7 komputerów z których może korzystać każdy wychowanek.

  Oprócz opieki wychowawczej oraz właściwych warunków do nauki, Bursa stwarza wychowankom możliwości rozwijania zainteresowań, uczestnictwa w kulturze i rekreacji. Działają tu, bowiem sekcje: sportowa, higieniczno-sanitarna, kulturalno-oświatowa, informatyczna oraz dyskusyjny klub filmowy. Sekcje organizują i przystępują do różnych konkursów oraz prowadzą zajęcia rekreacyjne i kulturotwórcze. Do dyspozycji bursy jest boisko do piłki siatkowej i nożnej oraz w miesiącach zimowych sala gimnastyczna.

  Można korzystać z pralni, suszarni oraz z pomieszczeń kuchennych na każdym piętrze wyposażonych w lodówkę, mikrofalówkę, czajnik oraz płytę grzewczą. Stołówka oferuje smaczne i tanie posiłki.

  Do Bursy przyjmowani są uczniowie publicznych szkół ponadgimnazjalnych, dla których Powiat Jasielski jest organem prowadzącym oraz szkół niepublicznych z uprawnieniami szkół publicznych, dotowanych z budżetu Powiatu Jasielskiego. O przyjęciu do Bursy decyduje Dyrektor Bursy na podstawie opinii Komisji Kwalifikacyjnej. Komisja ta rozpatruje podania uczniów na dany rok szkolny i ogłasza listy przyjętych nie później niż do 20 sierpnia. Pierwszeństwo w przyjęciu mają:
  - uczniowie mieszkający w miejscowościach, z których niemożliwy jest codzienny dojazd do szkoły
  - uczniowie kontynuujący naukę, którzy w poprzednim roku mieszkali w Bursie
  - uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji losowej lub materialnej

  Bursa stwarza wychowankom możliwości rozwijania zainteresowań, uczestnictwa w kulturze i rekreacji oraz wdraża do samodzielności i zaradności życiowej. Pobyt tutaj jest dla młodego człowieka szkołą życia. Uczą się jak postępować w grupie, jak rozwiązywać konflikty oraz samorządności. Oprócz tego Bursa stwarza możliwość wspólnego działania. Jedną z jego form jest samorząd wychowanków. Uczestnicząc w nim aktywnie, można nauczyć się planowania działań i podejmowania decyzji.

  Serdecznie zarpraszamy

  Szczegółowa lokalizacja obiektu w Jaśle:

  Ulica: noclegi ul. Stanisława Staszica

  Udogodnienia i wyposażenie

  Internet WiFi
  Komputer z Internetem
  Telewizor / sala telewizyjna
  Parking
  Restauracja / wyżywienie na miejscu
  Pralnia
  Prasowalnia
  Plac zabaw dla dzieci
  Sala konferencyjna

  Aktywny wypoczynek w okolicy

  Nordic walking w najbliższej okolicy
  Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
  Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
  captchazmień obrazek
  pola wymagane zostały oznaczone symbolem
  Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię

  Zapytaj o wolne miejsca

  od 25 zł za osobę

  Dostępne miejsca noclegowe:

  Pokój 2-osobowyod 25 zł za osobę
  Pokój 3-osobowyod 25 zł za osobę
  Pokój 4-osobowyod 25 zł za osobę
  Zapytaj o wolne miejsca
  Dodaj do schowka