Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Krynica-Zdrój

znaleziono 201 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Krynicy-Zdroju, województwo małopolskie, powiat nowosądecki

Noclegi w Krynicy Zdroju – Krynica Zdrój, perła polskich uzdrowisk, to malownicze miasteczko na południu Polski. Dobrze poczują się tu nie tylko kuracjusze. Serdecznie zapraszamy do Krynicy osoby marzące o wypoczynku wśród malowniczych pejzaży, w ciszy górskich potoków i atmosferze, która pamięta jeszcze złote lata przedwojennego wypoczynku. Noclegi Krynica Górska to kusząca oferta dla osób ceniących polskie klimaty. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Krynicy, zachęcamy do odkrywania uroków okolicy przy pomocy portalu e-turysta.
Najstarszym budynkiem w miejscowości uzdrowiskowej, która jeszcze w 2001 roku nazywała się Krynica jest postawiona w 1806 roku pijalnia „Słotwinka”. Odkryta w Krynicy przez profesora Rudolfa Zubera woda lecznicza „Zuber” jest najsilniejszą wodą leczniczą w całej Europie. Historia Krynicy-Zdrój wywodzi się aż z szesnastego wieku, kiedy to nadano przywilej sołectwa osadzie Krzenycze dla Danka z Miastka (obecnie noszącego nazwę Tylicz). Cały swój rozwój i atrakcyjność Krynica zawdzięcza położeniu w Beskidzie Sądeckim w dolinie potoku Kryniczanka oraz odkrytym tutaj leczniczym wodom mineralnym, dzięki którym uzyskała status jednego z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk. Krynica-Zdrój oraz jej okolice jest nierozerwalnie związana z historią Łemków, górali karpackich zamieszkujących po polskiej stronie Karpat tereny Beskidu Niskiego, Sądeckiego oraz Bieszczady. Łemkowie, osobna grupa etniczna, którzy sami siebie nazywali Rusnakami, przybyli na te tereny prawdopodobnie z obszaru zajmowanego obecnie przez Rumunię.

Krynica Zdrój, noclegi w malowniczym Beskidzie Sądeckim


Krynica Zdrój to miejsce wymarzone na letni i zimowy wypoczynek. Miłośnicy miasta Kiepury twierdzą, że niewiele jest w Polsce miejscowości, które oferują tak wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Latem kolejka linowo-terenowa wywieźć nas może na szczyt Góry Parkowej, gdzie milusińscy znajdą sporo propozycji, a zimą popularnością cieszy się kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką, gdzie z białego szaleństw cieszyć się będą wszyscy miłośnicy szusowania, niezależnie od wieku. Szczyt Jaworzyny kryje w sobie moc niespodzianek nie tylko zimą. Latem dobrze rozpocząć stąd szlaki turystyczne, które prowadzą po malowniczych zakątkach Krynicy i okolicznych górach Beskidu Sądeckiego. Po intensywnym dniu warto dobrze wypocząć. Polecamy noclegi Krynica Zdrój na stronach portalu e-turysta.

Noclegi Krynica Zdrój, lokalizacja blisko atrakcji


Krynica to miasto stworzone do spacerowania. Chwilę wytchnienia odnajdziemy podczas przechadzki wzdłuż deptaku, który znajduje się blisko ulicy Nowotarskiego i Bulwarów Dietla. Ten piękny trakt, przy którym dumnie prezentują się drewniane wille, pijalnie wód oraz kramy z pamiątkami wyłączony jest z samochodowego ruchu. Obowiązkowym punktem pobytu w uzdrowisku jest wizyta w pijalni. Zabytkowe, krynickie pijalnie usiane są w większości przy deptaku. Można w nich skorzystać z wód leczniczych: Jan, Zuber, Słotwinka. Planując pobyt w Krynicy, na listę punków wartych odwiedzenia koniecznie trzeba wpisać Pijalnię Jana, Pijalnię Słotwinka (najstarszy budynek, datowany na 1863 rok), Pijalnię Główną (nowoczesny obiekt) oraz Pijalnię Mieczysław (Stary Dom Zdrojowy). Miłośnicy muzealnych wystaw powinni wstąpić do Muzeum Zabawek (ul. Piłsudskiego 2), Muzeum Nikifora (ul. Bulwary Dietla 19), Muzeum Turystyki Górskiej (Jaworzyna Krynicka, budynek schroniska).

Noclegi Krynica, na szlaku Cerkwi Łemkowskich


Szlak Cerkwi Łemkowskich to szlak kulturowy, przedstawiający cerkwie łemkowskie, zarówno obecne jak i dawne. Szlak stanowi pętlę wokół miasta, obejmując swym zasięgiem obszar gminy. Najlepiej zwiedzanie rozpocząć w Krynicy Zdroju, tu wstąpić należy do dawnej Cerkwi Opieki Najświętszej Marii Panny z XIX wieku, która obecnie jest kościołem parafialnym Serca Jezusowego. Szlak łączący zabytkowe obiekty sakralne Łemków, którzy kiedyś zamieszkiwali te tereny prowadzi trasą: Krynica Zdrój, Berest, Piorunka, Czyrna, Mochnaczka, Tylicz, Muszynka. Zapraszamy do Krynicy.

Noclegi Krynica Górska, pobyt w słynnym uzdrowisku


Krynica istniała już przed 1547 rokiem, a jej rozwój nastąpił po odkryciu w XVII wieku leczniczych właściwości źródeł mineralnych. Początek tej historii sięga Małego Domku z 1794 roku, w którym później znalazły się zakłady kąpielowe. Warto wspomnieć, że rozkwit krynickiego uzdrowiska nastąpił za sprawą Józefa Dietla, w drugiej połowie XIX wieku. Z tego okresu pochodzą: Stare Łazienki Mineralne, Stare łazienki Borowinowe, Dom Zdrojowy, drewniana Pijalnia Główna z deptakiem, liczne pensjonaty i Teatr Modrzewiowy. Z uroków uzdrowiska korzystało wówczas wielu słynnych Polaków: Matejko, Sienkiewicz, Grottger, Reymont, Tuwim, Gałczyński, Kiepura. W owym okresie Krynica stała się również ośrodkiem zimowych sportów. Aktualnie miasto pochwalić się może rozbudowaną bazą noclegową. Noclegi Krynica cieszą się popularnością o każdej porze roku. Nawet wybredny turysta znajdzie tu lokum dopasowane do oczekiwań i możliwości portfela. Od atrakcyjnych cenowo, przytulnych kwater prywatnych, pokoi gościnnych, po przestronne apartamenty, wygodne pokoje w pensjonatach i hotele. Osobom zainteresowanym pobytem w Krynicy polecamy zasoby portalu społecznościowego e-turysta. Miejsca są tu dokładnie opisane, świetnie pogrupowane i co najważniejsze wiarygodne. Na turystów czekają również rekomendacje kulturalne oraz propozycje dodatkowych aktywności. Zachęcamy do odwiedzenia stron popularnego portalu e-turysta i do rezerwacji. Krynica Zdrój, noclegi z e-turystą to już tradycja, polecamy!

Krynica-Zdrój Noclegi


Noclegi w Krynicy Zdrój to dobre rozwiązanie dla ceniących piękno przyrody, piesze wycieczki i aktywne spędzanie czasu. Jedną z atrakcji Krynicy Zdrój jest Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką – to najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka tego typu w Polsce. W niecałe 3 minuty, można dostać się również na Górę Parkową. Decydując się na Krynicę Zdrój, będziemy mieli okazję zwiedzić ją szlakiem architektury Cerkiewnej. Niesamowitą formą zwiedzania Pienińskiego parku Narodowego stanie się również Spływ Przełomem Pienińskim. Czas urozmaicić można spływem Popradem – rzeką w dolinach Muszyny i Żegiestowa.

Tanie noclegi Krynica Zdrój na E-turysta.pl


Komfortowy nocleg w Krynicy Zdrój można znaleźć za niewielkie pieniądze. Tanie noclegi, kwatery w Krynicy Zdrój posiadają pełne wyposażenie odpowiadające wymagającym klientom. Bliskie lokalizacje do najbardziej popularnych atrakcji turystycznych gwarantuje wygodę i pozwalają zaoszczędzić cenny czas. Wybierając pokoje w Krynicy Zdrój decydować możemy o profilach obiektu – czy będzie to hotel, pensjonat, kwatera prywatna, domek letniskowy, gospodarstwo agroturystyczne może nawet obiekt ze SPA – Krynica Zdrój gwarantuje szereg rozrywek i atrakcji turystycznych, które zadowolić powinny każdego miłośnika gór. Otoczona wzgórzami Góry Parkowej, Krzyżowej oraz Jasiennika – Krynica Zdrój jest dobrze znaną miejscowością uzdrowiskową w Polsce. Miasto posiada szereg turystycznych atrakcji, które przypadną do gustu w szczególności tym, którzy cenią aktywny wypoczynek. Krynica Zdrój i okolice posiadają świetny obszar do uprawiania turystyki górskiej – duża baza szlaków pozwala na planowanie wielu wycieczek. Zadowoleni powinni być również miłośnicy dwóch kółek – trasy powinny zadowolić zarówno amatorów wycieczek rowerowych jak i profesjonalistów. Świadczy o tym choćby fakt, że Krynica i jej okolice były jedną z części trasy wyścigu Tour de Pologne.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Krynica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Krynicy-Zdroju

Gdzie znajdę noclegi w okolicy tras narciarskich w Krynicy-Zdroju?
Krynica kusi narciarzy aż sześcioma stacjami narciarskimi i około trzydziestoma kilometrami tras. Zaplanuj swój wyjazd i koniecznie sprawdź noclegi w okolicy tras narciarskich w Krynicy-Zdroju.
Z Krynicy można wybrać się na piesze wycieczki w wielu atrakcyjnych kierunkach. Na wędrówkę warto wyruszyć z obiektów noclegowych, które są położone w pobliżu szlaków turystycznych w Krynicy-Zdroju.
Turyści, którzy chcą przenocować niedaleko dworca kolejowego nie mogą przegapić naszego zestawienia noclegów blisko dworca PKP w Krynicy-Zdroju.
Z centrum blisko będzie do stoków narciarskich, szlaków turystycznych, ale także na wieczorną biesiadę. Jeżeli potrzebujesz takiego zakwaterowania, to już teraz sprawdź jakie propozycje obiektów noclegowych blisko centrum Krynicy-Zdroju posiadamy w bazie.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Krynicy-Zdroju zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Krynicy-Zdroju kształtują się na poziomie 75-80 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w kwaterach prywatnych, pokojach gościnnych czy mieszkaniach do wynajęcia.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 61 obiektów w Krynicy-Zdroju, które akceptują zwierzęta.
W Krynicy-Zdroju znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Krynicy-Zdroju, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Krynicy-Zdroju znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być kwatery prywatne, pokoje gościnne czy też mieszkania do wynajęcia. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Krynicy-Zdroju, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W Krynicy-Zdroju 130 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Krynicy-Zdroju spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Krynicy-Zdroju baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w apartamentach, kwaterach prywatnych oraz pensjonatach.

Dojazd do Krynicy-Zdroju


Dojazd do Krynicy-Zdroju samochodem

Wybierając się w podróż samochodem do Krynicy-Zdroju z Krakowa, Warszawy lub dalej wysuniętych na północ miejscowości, najlepiej skorzystać z drogi krajowej nr 75, która prowadzi przez Nowy Sącz. Wyjeżdżając ze wsi Krzyżówka, należy skręcić w drogę wojewódzką nr 981. Z tego miejsca pozostaje już zaledwie ok. 10 minut jazdy do centrum Krynicy-Zdroju.

Dojazd do Krynicy-Zdroju innymi środkami transportu

Do Krynicy-Zdroju z Nowego Sącza można dotrzeć pociągiem, choć jest to zdecydowanie najdłuższa forma podróży. Warto się jednak zdecydować na tego typu dojazd ze względu na piękne widoki w dolinie rzeki Poprad. Z Nowego Sącza, Krakowa i wielu innych miast kursują również autobusy PKS oraz autokary prywatnego przewoźnika Flixbus. Zazwyczaj tego typu środki transportu dowożą turystów dwa razy szybciej niż koleje PKP.

Gdzie zaparkować w Krynicy-Zdroju

W samym centrum Krynicy-Zdroju, przy ul. Kościuszki, znajduje się duży całodobowy parking, na którym można pozostawić samochód przez wiele dni po wykupieniu stosownego pakietu. Nieco dalej na południe funkcjonuje Płatny Parking Strzeżony, a we wschodniej części miasta, w pobliżu Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego, działa Parking Auto Park. Miejska Strefa Płatnego Parkowania obejmuje ok. 400 wolnych miejsc.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Krynicy-Zdroju


Festiwal im. Jana Kiepury
Festiwal im. Jana Kiepury to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które organizowane jest w Krynicy-Zdroju od ponad 50 lat. Każdego roku przez ponad tydzień wystawiane są opery i operetki, a także przedstawienia baletowe i teatralne. Spektakle organizowane są m.in. w Starym Domu Zdrojowym, w Pijalni Głównej i na Deptaku. Festiwal jest prawdziwym świętem dla miłośników muzyki klasycznej, podczas którego mogą podziwiać plejadę utytułowanych artystów występujących na scenie.

Tauron Festiwal Biegowy
Wszystkim sportowcom i osobom ceniącym aktywny tryb życia dedykowany jest Tauron Festiwal Biegowy, który od wielu lat organizowany jest w Krynicy-Zdroju i okolicach. Przez trzy dni zawodnicy rywalizują na malowniczych trasach dopingowani przez licznie zebranych kibiców. Bardzo zróżnicowane dyscypliny konkursu pozwalają sprawdzić się maratończykom, sztafeciarzom, osobom uprawiającym Nordic Walking, a nawet dużym rodzinom z dziećmi.

Moto Legendy PRL
Moto Legendy PRL to ogólnopolski zlot zabytkowych pojazdów, które służyły mieszkańcom Polski Ludowej. Fani motoryzacji podziwiają samochody, motocykle i inne maszyny wyprodukowane w latach 1945-1989 nie tylko w Polsce, ale też w Krajach Demokracji Ludowej. W czasie imprezy organizowany jest konkurs na najbardziej oryginalne środki lokomocji każdej z marek. Zlot odbywa się wiosną na Deptaku wzdłuż ul. Nowotarskego.

Łemkowyna Ultra-Trail
Kolejną propozycją dla biegaczy lubiących wyzwania jest Łemkowyna Ultra-Trail, czyli zawody na niezwykłej trasie prowadzącej przez dzikie szlaki Beskidu Niskiego. Uczestnicy mają do wyboru kilka konkurencji, które rozpoczynają się na Deptaku w Krynicy-Zdroju. Ogromny dystans, trudne warunki terenowe i długi czas trwania biegu stanowią ekstremalny sprawdzian dla organizmu, ale nad bezpieczeństwem i zdrowiem sportowców czuwają organizatorzy wraz z personelem medycznym.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Krynicy-Zdroju i okolicy


Góra Parkowa

Jednym ze szczytów Beskidu Sądeckiego jest Góra Parkowa, z której rozciąga się wspaniała panorama Krynicy-Zdroju. Wzniesienie nie jest szczególnie wymagające, dlatego to doskonały sposób na krótką wycieczkę całą rodziną. Wyjście piechotą po ubitym trakcie zajmuje ok. 30 minut i jest dostępne nawet dla rodziców z dziećmi w wózkach. Dodatkowa atrakcja i alternatywa dla marszu to możliwość wjazdu na szczyt srebrnym wagonikiem kolejki górskiej.

Sankostrada w Krynicy-Zdroju

Zjazd po torze saneczkowym to świetna zabawa i zastrzyk adrenaliny niezależnie od wieku. Przepiękne górskie krajobrazy dodatkowo uatrakcyjniają rozrywkę. Krynicka Sankostrada dysponuje prawie kilometrową trasą, na której można osiągnąć prędkość aż 40 km/h. Atrakcja umiejscowiona w Parku Sportowym jest dostępna również dla dzieci, które siadają do wózków wraz z dorosłym opiekunem. Tor funkcjonuje przez cały rok, także w wakacje.

Krynicki Park Linowy

Park, w którym każdy członek rodziny może zawisnąć na ruszających się linach, wysoko wspiąć i zjechać to świetna propozycja spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny. Nawet najmniejsze dzieci mają szansę na ekscytującą zabawę przez cały dzień na trasie „Bąbel”. Zróżnicowana oferta, dostosowana do umiejętności turystów, to gwarancja bezpieczeństwa w niecodziennych warunkach. Krynicki Park Linowy znajduje się w pięknym, leśnym otoczeniu, które sprzyja relaksowi.

Muzeum Nikifora

Znajdujące się w przepięknej willi „Romanówka” Muzeum Nikifora to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich osób interesujących się malarstwem. Stała wystawa prac krynickiego artysty obejmuje dzieła ze wszystkich okresów jego twórczości, które inspirują kolejne pokolenia. Ekspozycja zawiera m.in. „Autoportret potrójny” i „Uzdrowienie chorej”. Muzeum prezentuje również pamiątki osobiste Nikifora, listy proszalne, skrzynię i pieczęcie.

Stary Dom Zdrojowy

Neorenesansowy Stary Dom Zdrojowy to okazała budowla umiejscowiona przy Deptaku Krynickim. Potężny gmach przypominający pałac robi ogromne wrażenie na turystach i spacerujących kuracjuszach. W jego wnętrzach znajduje się bogato zdobiona sala balowa, w której w ubiegłym wieku odbywały się przyjęcia na cześć znamienitych gości, takich jak marszałek Józef Piłsudski. Wydarzenie to upamiętnia tablica przytwierdzona do ściany budynku.

Pijalnia Główna

Krynicka Pijalnia Główna umiejscowiona jest w samym centrum miasta, tuż przy Deptaku. Modernistyczna konstrukcja została wzniesiona w II połowie XX wieku i od tej pory umożliwia wypróbowanie leczniczych wód mineralnych o charakterystycznym smaku i zapachu. W budynku znajduje się również ogród zimowy oraz duża sala koncertowa. Pijalnia Główna to wizytówka nowoczesnej Krynicy-Zdrój i miejsce, którego nie wypada pominąć w trakcie zwiedzania miasta.