Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Bieszczady

znaleziono 1013 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Bieszczadach

Tanie noclegi w Bieszczadach – Kto raz zobaczył Bieszczady, na pewno będzie chciał tu wrócić. Bieszczadzkie urok i klimat od wielu już lat nie zmieniają się i stale osnute są aurą tajemniczości. Bieszczady budzą dreszczyk emocji, wyzwalają romantyczne pragnienia przygody. Liczne legendy oraz opowieści o postaciach związanych z Bieszczadami, tragizm zawirowań historycznych, a – nade wszystko, wspaniałe widoki, głusza, dzikość przyciągają jak magnez. Zapraszamy do krainy Biesa i Czadów.
Bieszczady, wysunięte najbardziej na południowy-wschód masywy górskie w Polsce, które pod względem geograficznym należą do Beskidów Wschodnich, które z kolei są częścią Zewnętrznych Karpat Wschodnich. Tak naprawdę główna część Bieszczad leży na Ukrainie, te które znajdują się granicach Polski to Bieszczady Zachodnie. Najwyższe, szczytowe partie Bieszczad zajmują połoniny. Są to bezleśne tereny porośnięte trawą, które ze względu na działalność człowieka pozbawione w dużej mierze jest także roślinności takiej jak krzewy i zarośla (pasterstwo, wypalania). Najbardziej znane połoniny to Caryńska, czy Wetlińska. Leżą one na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego cechującego się rozległymi i urokliwymi panoramami. Bieszczady zwane kiedyś polskim Dzikim Zachodem są nadal najrzadziej zaludnionymi polskimi górami, a duże odległości między schroniskami i innymi miejscami noclegowymi nadają im specyficznego charakteru.

Noclegi Bieszczady, wędrówki w góry


Lista atrakcji wartych zobaczenia w Bieszczadach jest bardzo długa, a każdy stały bywalec terenów ulokowanych wzdłuż Sanu ma na pewno swoje własne propozycje. Z pewnością najmocniejszym atutem regionu są, po prostu, góry. Wycieczka na połoniny to podstawowy punkt każdego wyjazdu w Bieszczady. Połoniny: Wetlińska i Caryńska to piękne, bardzo widokowe tereny. Amatorom długich wędrówek polecamy trasy: na Bukowe Berdo i Szeroki Wierch (bardzo widokowy szlak, podobno najpiękniejsza trasa w Bieszczadach), Tarnica i Halicz (długa, licząca 20 km trasa, wymaga dobrej kondycji, ale wynagradza widokami, no i zdobywamy Tarnicę – najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach), Mała i Wielka Rawka (oprócz widokowych połonin mamy możliwość podejścia na Krzemieniec, na którym znajduje się trójstyk granic Polski, Ukrainy i Słowacji), Smerek i Połonina Wetlińska (dłuższa wycieczka z przejściem grzbietu połoniny zaczynając od słynącego z pięknych panoram Smereka, przez Przełęcz Orłowicza, grań Szarego Berda, Osadzki do Hasiakowej Skały). Osoby zainteresowane pobytem w malowniczej krainie zachęcamy do rezerwacji noclegów i planowania pobytu w górach za pośrednictwem znanego portalu społecznościowego e-turysta, gdzie hasło Noclegi Bieszczady cieszą się niesłabnącą popularnością.

Noclegi w Bieszczadach, na szlaku bieszczadzkich cerkwi


Cerkwie to nieodłączny element bieszczadzkiego krajobrazu. Z długiej listy obiektów warto wybrać trzy wyjątkowe budowle: św. Michała Archanioła w Smolniku (jedyny zachowany obiekt sakralny reprezentujący typ bojkowski w Bieszczadach i jeden z trzech w całym kraju, znajduje się na Liście UNESCO.); cerkiew bł. Bronisławy w Hoszowie (częsty motyw bieszczadzkich widokówek); cerkiew w Bystrem (zabytek włączony do podkarpackiego Szlaku Architektury Drewnianej). Osoby zainteresowane budownictwem sakralnym powinny odwiedzić ośrodek Caritas w Myczkowcach, gdzie zwiedzić można Park Miniatur z modelami bieszczadzkich cerkwi. W Bieszczadach nie brak atrakcji. Osoby szukające pomysłu na spędzenie wolnego czasu odsyłamy na strony portalu e-turysta, gdzie znajdują się zapowiedzi wydarzeń kulturalnych w rejonie oraz wykaz przeróżnych aktywności sportowych, z których można korzystać przy okazji pobytu. Noclegi w Bieszczadach na stronach e-turysty, polecamy!
Góry, jezioro, rzeka. Wszystko w jednym regionie. Tanie noclegi Bieszczady oraz Bieszczady noclegi z wyżywieniem na stronach e-turysty
Bieszczadzki Park Narodowy kusi szlakami, dostosowanymi do różnym możliwości turystów. Oprócz wędrówek w górach, spacerów szlakiem cerkwi warto odwiedzić znane bieszczadzkie wioski: Wetlinę z kultową knajpą Baza ludzi z mgły oraz Cisną z diaboliczną Siekierezadę, gdzie w asyście bieszczadzkich, anielsko-diabelskich duchów można dobrze zjeść i cieszyć się towarzystwem niebanalnych osób. Bieszczady to także jezioro Solina, czyli żeglarska przygoda na wyciągnięcie ręki. Gdzie nocować w Bieszczadach? Osoby zainteresowane pobytem w Krainie Wilka odsyłamy na strony popularnego portalu społecznościowego e-turysta, gdzie odnaleźć można sprawdzone miejsca noclegowe. Wszystkie oferty opatrzone są zdjęciami, informacjami, komentarzami. Tu każdy znaleźć może wakacyjne lokum dla siebie i rodziny. Tanie noclegi Bieszczady oraz Bieszczady noclegi z wyżywieniem to hasła, które na stronach e-turysty cieszą się największą popularnością. Portal e-turysta pomoże zaplanować udany pobyt, wskaże na ciekawe atrakcje w okolicy, zaproponuje niebanalne wycieczki, pomoże dokonać wyboru niezdecydowanym.

Bieszczady - Tanie Noclegi


Komfortowe noclegi w Bieszczadach można znaleźć za niewielkie pieniądze. Tanie noclegi w Bieszczadach posiadają wysoki standard. Bliskie lokalizacje do najbardziej popularnych atrakcji turystycznych gwarantują wygodę i pozwalają zaoszczędzić cenny czas. Wybierając noclegi w Bieszczadach decydować można o profilach obiektu. Bieszczady to miejsce, które powinno zadowolić każdego ciszy, spokoju oraz górskich krajobrazów.

Bieszczady i ich atrakcje turystyczne


Bieszczady wysunięte są na południowy – wschód. Pod względem geograficznym należą do Beskidów Wschodnich, które są też częścią Zewnętrznych Karpat Wschodnich. Bieszczady zachwycają przyrodą i Bieszczadzkim Parkiem Narodowym, który należy do największych górskich parków narodowych. To miejsce idealne dla miłośników spacerów – istnieje tu sieć ponad 130 kilometrów szlaków turystycznych. Jedną z najpopularniejszych tras jest droga prowadząca na Połoninę Wetlińską. Bieszczady są najrzadziej zaludnionymi polskimi górami – to doskonałe miejsce na wypoczynek w ciszy, spokoju – daleko od zgiełku miasta. Wybierając noclegi w Bieszczadach warto wybrać się do Ustrzyków Górnych. To główny punkt odwiedzany przez wszystkich turystów. Warto odwiedzić również Muzeum Turystyki Górskiej PTTK. Jedną z licznych atrakcji jest Jezioro Solińskie – to świetny ośrodek turystyczno – rekreacyjny, który powinien przypaść do gustu każdemu odwiedzającemu. Szczególnie zadowoleni powinni być miłośnicy sportów wodnych – żeglarze i amatorzy windsurfingu. Szukając noclegów w Bieszczadach w łatwy sposób można znaleźć obiekty mieszczące się w dogodnych lokalizacjach – blisko punktów gastronomicznych, obiektów sportowo rekreacyjnych oraz atrakcji turystycznych.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Bieszczady, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Bieszczadach

Czy w Bieszczadach można znaleźć obiekty noclegowe przyjazne zwierzętom?
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 398 obiektów w Bieszczadach, które akceptują zwierzęta.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Bieszczadach zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Bieszczadach kształtują się na poziomie 55-60 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w domkach letniskowych, gospodarstwach agroturystycznych czy pokojach gościnnych.
W Bieszczadach znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Bieszczadach, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Bieszczadach znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być domki letniskowe, gospodarstwa agroturystyczne czy też pokoje gościnne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Bieszczadach spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Bieszczadach, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W Bieszczadach baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w domkach letniskowych, gospodarstwach agroturystycznych oraz pokojach gościnnych.

Dojazd do Bieszczad


Dojazd do Bieszczad samochodem

Wyjeżdżając w Bieszczady, należy się kierować w stronę Dębicy, do której okolic dociera zarówno autostrada A4, jak i DK94. Kolejnym etapem są odcinki DW986 oraz DW989. Po pokonaniu obwodnicy Sanoka trasa wiedzie w kierunku Leska. Tutaj, w zależności od docelowej lokalizacji, turyści kontynuują podróż DW893 na południe, do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, lub DK84 w rejon Ustrzyk Dolnych i Soliny.

Dojazd do Bieszczad innymi środkami transportu

Podróż do Bieszczad pociągiem jest możliwa tylko do Sanoka, gdzie należy skorzystać z innego środka transportu. Składy TLK odchodzą z Krakowa, natomiast z Rzeszowa odjeżdża PolRegio. Alternatywą jest podróż autobusem do Leska. Ze stolicy małopolski dociera do niego przewoźnik Barbara, natomiast do Polańczyka San-Bus. Z Rzeszowa do Leska kursuje Galicja Express, a z Warszawy FlixBus. Z dworca autobusowego w Lesku można dojechać m.in. do Ustrzyk Dolnych, Terki, Zatwarnicy, Cisnej i Wetliny.

Gdzie zaparkować w Bieszczadach

Zaparkowanie samochodu w Bieszczadach zazwyczaj nie stanowi problemu. W tak popularnych miejscowościach letniskowych, jak np. Solina, działają duże płatne parkingi w pobliżu najważniejszych atrakcji. Wybierając się na Połoninę Wetlińską, najlepiej pozostawić samochód w Brzegach Górnych i z tego miejsca dojechać busem do Wetliny. Bezpłatny parking znajduje się przy drodze do cerkwi w Łopience i rezerwatu Sine Wiry.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Bieszczadach



Dzień Żubra w Lutowiskach
Od kilkunastu lat w Lutowiskach obchodzony jest Dzień Żubra, czyli jednego z najważniejszych zwierząt Bieszczad. Sierpniowa impreza obfituje w atrakcje dla całej rodziny. Nadleśnictwa organizują gry, zabawy i konkursy o tematyce leśnej, można też skorzystać ze ścieżki sensorycznej i obejrzeć interesujące wystawy. Nie brakuje stoisk z rzemiosłem artystycznym i lokalnymi przysmakami, parku zabaw dla dzieci oraz koncertów zespołów regionalnych.

Dni Gminy Cisna
Weekendowe wydarzenie Dni Gminy Cisna odbywa się co roku około połowy lipca. Na parkingu głównym w Cisnej organizowany jest m.in. Turniej Sportowy o Puchar Pani Wójt, poczęstunek myśliwski, koncerty dla dzieci i dorosłych oraz występy kolorowych zespołów ludowych. Nie brakuje też gier, zabaw i konkursów. Wieczorem w miejscowości rozbrzmiewają utwory zaproszonych gwiazd muzyki rozrywkowej, a lubiący taniec goście zapraszani są do Dyskotekę pod Gwiazdami.

Jarmark Ikon w Sanoku
Weekendowy Jarmark Ikon w Sanoku odbywa się na miejskim rynku w pierwszej połowie sierpnia. To wspaniała okazja do obejrzenia dzieł utalentowanych artystów i rzemieślników ludowych, a być może nawet zakupienia oryginalnej, pięknej pamiątki. Bogaty program obejmuje również koncerty muzyki cerkiewnej, projekcje filmów o Bieszczadach, warsztaty plastyczne i garncarskie oraz inspirujące spotkania z przedstawicielami świata kultury.

Festiwal Country w Bieszczadach i Międzynarodowy Zlot Motocyklowy w Lesku
Pierwszy weekend lipca w Lesku należy do miłośników muzyki country. Radosny festiwal już od kilkudziesięciu lat przyciąga publiczność z całego kraju i po Mrągowie jest drugim co do wielkości wydarzeniem tego typu. W leskim amfiteatrze koncertują największe polskie gwiazdy muzyki country, a dodatkowe emocje zapewnia towarzyszący wydarzeniu Międzynarodowy Zlot Motocyklowy. Oprócz parady cennych maszyn ulicami miasta, na rynku organizowane są widowiskowe akrobacje motocyklowe.

Żmijowisko w Ustrzykach Górnych
Żmijowisko jest cykliczną imprezą, która odbywa się od 2007 roku w Zajeździe pod Caryńską w Ustrzykach Górnych. Dwudniowa impreza promuje Bieszczady i lokalnych twórców. W trakcie wydarzenia mają miejsce premiery płytowe, klimatyczne koncerty przy watrze, degustacje regionalnych piw, warsztaty wikliniarskie, zielarskie i inne atrakcje. Na Żmijowisko warto przyjechać również dla malowania aniołów w pracowni Anieli i zobaczenia najciekawszych teledysków folkowych z Bieszczad.

Solińskie Lato
Kilka bieszczadzkich miejscowości położonych nad Soliną świętuje lato cyklem wesołych wakacyjnych imprez. Tradycją Polańczyka jest Solińska Noc Kabaretowa i Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej Eko Cypel. W Bukowcu można obejrzeć hity filmowe w Plenerowym Kinie pod Gwiazdami i uczestniczyć w Dniu Drwala. Wołkowyja zaprasza natomiast na Dzień Wilka, który odbywa się na Stadionie Sportowym i gwarantuje różnorodną rozrywkę dla całej rodziny.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Bieszczadach


Połoniny bieszczadzkie

Zjawiskowe Połoniny to absolutnie obowiązkowy punkt programu każdego turysty, który wyjeżdża w Bieszczady. Oryginalne, bo pokryte trawą szczyty gór, kuszą zielenią i niesamowitymi widokami. Na najsłynniejszą Połoninę Wetlińską prowadzą liczne szlaki, w tym Główny Szlak Beskidzki. Po wejściu warto wypocząć w przytulnym schronisku Chatka Puchatka. Z kolei ze szczytu Połoniny Caryńskiej, przy odpowiednich warunkach, można podziwiać nawet Tatry i ukraińskie Gorgony.

Zagroda Pokazowa Żubrów

Przy drodze Stuposiany –Tarnawa Niżna, na terenie leśnictwa Muczne, znajduje się obszerna Zagroda Pokazowa Żubrów. Stanowi ona kontynuację hodowli zapoczątkowanej w Bieszczadach w 1963 roku i pozwala obserwować majestatyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Drewniane tarasy widokowe umożliwiają komfortowy pobyt niezależnie od pogody. Dziki teren porasta gęsty las iglasty, a przez środek przepływa górski potok. Zwiedzanie zagrody jest bezpłatne.

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Świetnym sposobem na zwiedzanie Bieszczad jest wycieczka wąskotorową Bieszczadzką Kolejką Leśną. Trasa powstała już w XIX wieku i pierwotnie była wykorzystywana do transportu drewna. Obecnie kolejka służy jako sezonowa atrakcja turystyczna. Pociągi kursują ze stacji Majdan koło Cisnej w dwóch kierunkach o łącznej długości 20 km: do stacji Przysłup i Balnicy. Podróż oryginalnymi, otwartymi wagonami dostarcza dużych emocji zwłaszcza najmłodszym uczestnikom wyprawy.

Galeria Zdzisława Beksińskiego w Sanoku

W Muzeum Historycznym w Sanoku mieści się największa na świecie wystawa prac Zdzisława Beksińskiego. Licząca około 600 dzieł sztuki kolekcja zawiera nie tylko najsłynniejsze obrazy artysty, ale też fotografie z lat 50., malarstwo na szkle, rzeźby oraz grafiki komputerowe. W osobnej sali znajduje się wiernie odtworzona pracownia, dzięki której można wejść do prywatnego świata Beksińskiego. Ekspozycję uzupełniają pokazy multimedialne, przybliżające postać tragicznie zmarłego twórcy.

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Na niezwykle ciekawy spacer zachęca Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. To pierwsze i równocześnie największe muzeum etnograficzne na terenie kraju, czynne przez cały rok. Prezentuje codzienne życie i sztukę ludową polskich Pogórzan oraz ruskich Bojków, Łemków i Zamieszańców. W zadbanym, pełnym drzew i kwiatów muzeum znajduje się mnóstwo oryginalnych chat, bogato zdobionych cerkwi, dawna wiejska szkoła, dwór i inne zabudowania. Można tu też zobaczyć eksponaty związane z przemysłem naftowym.

Zapora i Jezioro Solińskie

Jezioro Solińskie, nazywane Bieszczadzkim Morzem, to sztuczny zbiornik retencyjny, który powstał w latach 60. ubiegłego wieku obok wsi Solina. Utworzenie zbiornika było możliwe dzięki wybudowaniu monumentalnej Zapory Solińskiej, której wnętrze jest otwarte dla zwiedzających. Latem po czystych wodach jeziora pływają żaglówki, statki turystyczne i rowery wodne. Na zaporze oraz wokół niej tętni życie: dostępne są liczne kramy z rękodziełem, przysmakami, działa lunapark i smażalnie ryb.